
Нафтогазова компанія PGNIG заблокувала виплату Газпрому $200 млн союзу EuRoPol Gaz, призначені на будівництво Північного потоку 2. Про це повідомила польська газета Gazeta Polska Codziennie, передають Патріоти України з посиланням на Європейська правда.
При цьому таке рішення консорціум PGNIG прийняв за згодою уряду Польщі. Згідно з повідомленням, вся операція почалася на загальних зборах EuRoPol Gaz 27 червня 2016 року. Тоді керівництво фірми (48% належить PGNIG, 48% - "Газпрому", 4% - Gaz-Trading контролюється PGNIG) отримало премії – всього близько 2 млн злотих. Виплата премій була умовою згоди російських співвласників на переведення близько 540 млн злотих з іноземних банків на довгостроковий рахунок у PKO Bank Polski, що сталося в липні і серпні.
Фактично заблоковані гроші належать Газпрому. На початку вересня правління PGNiG заявила про прийняте рішення відмовити у виплаті дивідендів, які спочатку планувалося витратити на будівництво Nord Stream 2. Нагадаємо, 22 липня Польща не дала дозвіл Росії будувати трубопровід Північний потік 2. Польський регулятор вважає, що створення компанії з будівництва трубопроводу може призвести до обмеження конкуренції на ринку газу.
На ринку в Україні періодично спостерігаються справжні «аномалії», коли ціни на овочі чомусь значно зростають. При цьому ціла низка продуктів може подорожчати до кінця літа на 20%, передають Патріоти України. Про це повідомив під час брифінгу в Media C...
В Україні протягом липня валютний ринок залишатиметься стабільним — без різких коливань. Другий місяць літа навряд чи стане місяцем валютних сенсацій. Чому не буде різких коливань найближчим часом, розповів банкір Тарас Лєсовий у коментарі «УНІАН», пер...