Важлива перемога: Україна почала отримувати перші гроші від "Газпрому"

Андрій Коболєв заявив, що оптимістично налаштований щодо термінів стягнення 2,6 млрд доларів із російського газового монополіста.

"Газпром" змусили платити. Ілюстрація: Delo.ua.

НАК "Нафтогаз України" вже почав отримувати кошти від російського газового монополіста "Газпрому" щодо рішення Стокгольмського арбітражу, передають Патріоти України.

"Списуємо надлишкові кошти, які нам "Газпром" переказував за транзит", – заявив глава правління НАК Андрій Коболєв. Крім того, Україна ініціювала юридичні процеси вже приблизно в шести юрисдикціях.

За його словами, в трьох із них – Голландії, Швейцарії та Великобританії – уже пройшли арешти й у "Нафтогазу" найближчим часом будуть слухання із примусового продажу активів "Газпрому".

Водночас Коболєв заявив, що оптимістично налаштований щодо термінів стягнення 2,6 млрд доларів із російського газового монополіста. "У "Газпрому" за кордоном майна на десятки мільярдів доларів. Ми вже заарештували його на суму, що перевищує обсяг боргу "Газпрому" перед нами. Я думаю, що це реально зробити десь протягом року", – резюмував Коболєв.

Джерело: УНІАН

В Україні змінюють систему соцвиплат: Ось хто тепер отримає більше грошей

четвер, 25 червень 2026, 22:52

Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...

В Україні стартують виплати 5000 грн: Ось хто зможе отримати кошти вже у липні

четвер, 25 червень 2026, 22:12

В Україні діє програма підтримки сімей з дітьми-школярами, які можуть отримати одноразову виплату у розмірі 5000 гривень для підготовки першокласників до навчального року за програмою «Пакунок школяра». Перші виплати надійдуть вже у липні-серпні — кошт...