Важлива перемога: Україна почала отримувати перші гроші від "Газпрому"

Андрій Коболєв заявив, що оптимістично налаштований щодо термінів стягнення 2,6 млрд доларів із російського газового монополіста.

"Газпром" змусили платити. Ілюстрація: Delo.ua.

НАК "Нафтогаз України" вже почав отримувати кошти від російського газового монополіста "Газпрому" щодо рішення Стокгольмського арбітражу, передають Патріоти України.

"Списуємо надлишкові кошти, які нам "Газпром" переказував за транзит", – заявив глава правління НАК Андрій Коболєв. Крім того, Україна ініціювала юридичні процеси вже приблизно в шести юрисдикціях.

За його словами, в трьох із них – Голландії, Швейцарії та Великобританії – уже пройшли арешти й у "Нафтогазу" найближчим часом будуть слухання із примусового продажу активів "Газпрому".

Водночас Коболєв заявив, що оптимістично налаштований щодо термінів стягнення 2,6 млрд доларів із російського газового монополіста. "У "Газпрому" за кордоном майна на десятки мільярдів доларів. Ми вже заарештували його на суму, що перевищує обсяг боргу "Газпрому" перед нами. Я думаю, що це реально зробити десь протягом року", – резюмував Коболєв.

Джерело: УНІАН

Посилки з України в ЄС доставлятимуть по-новому: Ось які правила переписали

п’ятниця, 26 червень 2026, 16:38

З 1 липня 2026 року в країнах Європейського Союзу (ЄС) набувають чинності нові жорсткі митні правила для міжнародних відправлень. За кожне комерційне відправлення та дорогі приватні подарунки запроваджується обов’язковий збір у розмірі 3 євро. Про це п...

Кожної ночі скрута наростає: У "Республике Крым" та "городе федерального значения" Севастополі окупанти запровадили режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру"

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:00

На всій території анексованого півострова окупаційна влада запровадила режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру", повідомив так званий губернатор Михайло Развожаєв, передають Патріоти України. Це пояснили потребою "розв'язати питання економ...