Від завтра Росію очікує фінансова безодня: Московські аналітики попереджають про катастрофу рубля

Десятки мільярдів доларів витрачених на літню "стабільність" згоріли в передвиборчих перегонах. Тепер російську валюту російська влада не рятуватиме.

Ілюстрація:aktiv.com.ua

Курс рубля в Росії після виборів викликає сумніви, що пов'язані в першу чергу з його підтримкою офіційними структурами РФ, вважають аналітики. В першу чергу через те, що витрати на покриття дефіциту бюджету Росії (на сьогодні це більше 3%) забезпечуються друкарським верстатом. У той же час йде суперечливий процес на ринку. З одного боку знижується резервна ставка на фоні друку грошей, з іншого боку йде повсюдне падіння ВВП Росії, яке під кінець року досягне 1,5%. Про це пише Утро, передають Патріоти України.

Сумарно ці фактори можуть привезти до того, що курс долара в Росії після виборів 2016 року злетить до 85-100 рублів за долар США. Корекцію курсу рубля прогнозує і аналітик "Алор Брокер" Олексій Антонов. Він вважає, що до кінця року курс долара може злетіти до 70-75 рублів. Цьому сприятимуть як внутрішні, так і зовнішні чинники.

До внутрішніх факторів він відносить поступове зниження ключової процентної ставки Банку Росії, триваючу стагнацію ВВП РФ, виснаження фінансових резервів і непереборний дефіцит бюджету. "Навряд чи влада зможе впоратися з такою складною економічною ситуацією, не залазячи в кишеню бізнесу і населення, тому швидше за все податкове навантаження після виборів в Держдуму буде так чи інакше підвищуватися", - вважає він, пише видання.

Серед зовнішніх чинників тиску на курс російської валюти експерти виділяють очікуване підвищення ставки Федеральної резервної системи (ФРС) США, що призведе до зміцнення долара і падіння нафтових котирувань, а також зустріч представників країн ОПЕК в кінці вересня, на якій буде обговорюватися можливість зниження нафтовидобутку.

"Є всі підстави вважати, що результати виборів до Держдуми ніяк не вплинуть на курс рубля. Сама по собі ця подія не є якимось серйозним драйвером, здатним викликати рух котирувань. Куди більше на рубль впливають новини про нафту, вартість долара США і інші макроекономічні події", - заявив регіональний директор eToro в Росії і СНД Пауло Салас. "Щоб гравці почали активно спекулювати рублем, результати голосування повинні кардинально відрізнятися від прогнозів, що вкрай малоймовірно", -додав він.

Другим фактором в падінні рубля і зростання курсу долара можуть стати нові санкції проти економіки Росії, які вже вступили в дію. Вони призводять з кожним місяцем до все складніших структурних проблем в економіці Росії.

Окремо слід сказати про непомірні витрати на утримання окупованого Криму і Донбасу, що становить не менше 5 млрд. доларів на рік. Це також є важким тягарем для економіки і громадян Росії. Що ж стосується нафтового фактора, то аналітики вважають, що плавний тренд щодо зниження вартості нафти продовжиться до кінця року, опустивши Brent на рівень 40 доларів за барель.

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...