"Визнання, що люди будуть не в змозі платити": Що ховається за "комунальною розстрочкою" для українців

Не усі малозабезпечені громадяни через бюрократичні нюанси змогли отримати субсидії.

Олександр Гудима. Фото: Обозреватель.

Український уряд дозволив оплачувати "комуналку" у розстрочку, оскільки не хоче збільшувати суспільну напругу та боїться масової несплати компослуг. Відповідну думку висловив екс-міністр енергетики Олександр Гудима, спираючись на заяву очільника НАК "Нафтогаз" Андрія Коболєва про те, що масових неплатежів населення за спожитий газ не повинно бути, передають Патріоти України із посиланням на Слово і діло.

"В тій частині, що забезпечена бюджетом, можна сказати, що якимось дивом субсидії потраплять до НАК "Нафтогаз", але є ще 40% населення, які не мають субсидій. При тому, що це не гарантовано багаті люди, а й та бідота, яка не може в силу певних бюрократичних причин оформити собі субсидію", – розповів Гудима.

Він також зазначив, що нововведення вказує на те, що у Мінсоцполітики розуміють той сегмент українців, які будуть не спроможні оплачувати "комуналку". "Це визнання, що люди будуть не в змозі платити, а відтак їм пропонують: заплатите до літа. Українці – ментально слухняні громадяни. Часто пенсіонер першою справою йде в ощадкасу платити за газ, не залишаючи майже коштів для життя. Тепер нам пропонують платити пізніше та бути залежними", – зазначив спеціаліст.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...