В Україні вже з осені подорожчають продукти нового врожаю і комуналка, при цьому надання субсидій малозабезпеченим категоріям населення не буде стимулювати заощадження. Про це заявив президент Центру антикризових досліджень Ярослав Жаліло, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
«Дуже ймовірно, що на початку осені ми зіткнемося з підвищенням вартості продукції нового врожаю, що пожвавить продовольчу інфляцію. Запасами цю проблему споживачеві навряд чи вдасться вирішити. Крім того, потрібно враховувати тенденцію до зростання комунальних тарифів, що, перш за все, позначиться з початком опалювального сезону, коли запрацюють підвищені цієї весни тарифи», - розповів економічний експерт.
Коментуючи питання тарифів за комуналку при нинішніх зарплатах і пенсіях президент Центру антикризових досліджень зауважив, що «питання економічної обґрунтованості комунальних тарифів залишається відкритим, оскільки немає досконалих інструментів контролю над діяльністю монополістів в цій сфері. Однак руху до повного відшкодування вартості спожитих ресурсів альтернативи немає».
«Для пом'якшення цієї ситуації урядом було спрощено надання субсидій населенню, чим мільйони українців активно скористалися. Це піднімає наступне питання щодо обґрунтованості надання субсидій певним категоріям осіб, крім того, субсидія розбещує, що не стимулює ресурсозбереження. Тому перспективи бачу в поступовому перенаправлення коштів на фінансування заходів з ресурсозбереження», - резюмував Ярослав Жалило.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...