Оскільки в Україні не вкладають гроші в розвиток виробництва і робочі місця, економіка може триматися тільки за рахунок західної допомоги. Про це заявив в коментарі виданню Гордон економіст, голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, інформують Патріоти України.
"Зараз стабільність забезпечується тим, що ми беремо в борг у Міжнародного валютного фонду. Тим часом з банківської системи вийшло $17 млрд через недовіру до уряду і Нацбанку. Якщо нам не дадуть черговий транш, почнеться ломка, як у п'яниці. Ми залежимо від того, дадуть чи не дадуть гроші ззовні. А не від того, випустимо ми в Україні (використовуючи ресурси і наших розумних людей) продукт, який принесе додаткову вартість. Це перевернута свідомість, як у п'яниці", - зазначив співрозмовник.
За його словами, на сьогоднішній день ні економіка, ні банківський сектор України нормально не функціонують.
"Ситуація в банківській сфері гірше не буває. Банки не можуть виконувати своє призначення: абсорбувати вільні кошти населення і підприємств і надавати гроші тим, кому вони потрібні. Ця трансформаційна функція не працює. З цієї точки зору, ми можемо говорити про стабільність. На кладовищі теж стабільно", - сказав Сугоняко.
Він підкреслив, що якщо не буде вжито заходів щодо стимулювання розвитку економіки, на Україну чекають складні часи.
"Фінанси - це виражений в грошах результат господарської діяльності людей, які працюють в економіці. Українська економіка падає. Уже сьогодні вона має 53% від рівня 1990 року по ВВП. За статистикою один мільйон людей виїхали на роботу до Польщі. Тобто завдяки діяльності уряду, і в тому числі глави Нацбанку пані Гонтарєвої, мільйон людей втратили свої робочі місця.
73 тис. працівників тільки банківської сфери виявилися безробітними - це точно її заслуга. Нацбанк кредитує дефіцит бюджету, а не українську економіку, і, кажуть, ще два роки не кредитуватимуть. Замість того щоб створювати робочі місця, вони їх скорочують.
І, напевно, коли нікого в Україні взагалі не залишиться, Гонтарєва скаже, що наступила повна стабільність", - підкреслив експерт.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...