Оскільки в Україні не вкладають гроші в розвиток виробництва і робочі місця, економіка може триматися тільки за рахунок західної допомоги. Про це заявив в коментарі виданню Гордон економіст, голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, інформують Патріоти України.
"Зараз стабільність забезпечується тим, що ми беремо в борг у Міжнародного валютного фонду. Тим часом з банківської системи вийшло $17 млрд через недовіру до уряду і Нацбанку. Якщо нам не дадуть черговий транш, почнеться ломка, як у п'яниці. Ми залежимо від того, дадуть чи не дадуть гроші ззовні. А не від того, випустимо ми в Україні (використовуючи ресурси і наших розумних людей) продукт, який принесе додаткову вартість. Це перевернута свідомість, як у п'яниці", - зазначив співрозмовник.
За його словами, на сьогоднішній день ні економіка, ні банківський сектор України нормально не функціонують.
"Ситуація в банківській сфері гірше не буває. Банки не можуть виконувати своє призначення: абсорбувати вільні кошти населення і підприємств і надавати гроші тим, кому вони потрібні. Ця трансформаційна функція не працює. З цієї точки зору, ми можемо говорити про стабільність. На кладовищі теж стабільно", - сказав Сугоняко.
Він підкреслив, що якщо не буде вжито заходів щодо стимулювання розвитку економіки, на Україну чекають складні часи.
"Фінанси - це виражений в грошах результат господарської діяльності людей, які працюють в економіці. Українська економіка падає. Уже сьогодні вона має 53% від рівня 1990 року по ВВП. За статистикою один мільйон людей виїхали на роботу до Польщі. Тобто завдяки діяльності уряду, і в тому числі глави Нацбанку пані Гонтарєвої, мільйон людей втратили свої робочі місця.
73 тис. працівників тільки банківської сфери виявилися безробітними - це точно її заслуга. Нацбанк кредитує дефіцит бюджету, а не українську економіку, і, кажуть, ще два роки не кредитуватимуть. Замість того щоб створювати робочі місця, вони їх скорочують.
І, напевно, коли нікого в Україні взагалі не залишиться, Гонтарєва скаже, що наступила повна стабільність", - підкреслив експерт.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...