За які заслуги? Путін подарував Кадирову нафтову компанію

Глава Чечні стверджує, що передача республіці "Чеченнефтехимпрома" "жодним чином не обмежить інтересів НК "Роснефть".

Рамзан Кадиров. Фото: softcraze.com.

Президент Росії Володимир Путін доручив уряду підтримати прохання глави Чечні Рамзана Кадирова про передачу йому "Чеченнефтехимпрома". Як пише Комерсант, зараз підприємство повністю належить "Росимуществу", а керує ним на правах оренди "Роснефть", передають Патріоти України.

У розпорядженні видання опинився лист глави Кадирова від 3 грудня, в якому він просить передати республіці один з двох її найбільших нафтовидобувних активів "Чеченнефтехимпром". При цьому, Кадиров вказує, що "значний потенціал "Чеченнефтехимпрома", не пов'язаний з нафтопереробкою, практично не використовується", уточнюючи, що йдеться про земельні ресурси та інфраструктуру.

Крім того, "Чеченнефтехимпром" включений в прогнозний план приватизації на 2014-2016 роки. Це, вважає глава Чечні, "ставить під сумнів можливість завершення як зазначеного проекту, так і інших, запланованих до реалізації в наступні роки". Тому актив краще передати республіці, підкреслює Рамзан Кадиров. Він стверджує, що передача "Чеченнефтехимпрома" "жодним чином не обмежить інтересів НК "Роснефть", яка орендує тільки нерухоме майно нафтовидобувного комплексу компанії".

У квітні 2013 року глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що республіку не влаштовують занадто маленькі відрахування до бюджету, зволікання з будівництвом у регіоні НПЗ і корпоративні процедури, через які сім'ї не можуть вселитися в побудовані будинки. У Мінекономіки РФ підтвердили, що отримали розпорядження президента Путіна і відповідні проекти документів, які зараз розглядаються урядом. Після їх підписання "Чеченнефтехимпром" повинен бути переданий Чечні протягом двох місяців.

Запаси Чечні оцінюються приблизно в 60 млн т нафти. Зараз "Роснефть" фактично контролює видобуток в республіці. Видобуток в Чечні, за офіційними даними, різко падає, скоротившись за останні шість років у вісім разів.

Порошенко підписав закон, яким регламентується встановлення газових лічильників

вівторок, 16 січень 2018, 20:25

Ухвалення документа підвищить рівень захисту прав споживачів природного газу. Президент Порошенко підписав закон про внесення змін до закону України про забезпечення комерційного обліку природного газу щодо порядку встановлення лічильників споживачам п...

Претензії до Банкової: Всесвітній банк висунув вимогу щодо виправлення законопроекту про Антикорупційний суд

вівторок, 16 січень 2018, 17:30

У Світовому банку попередили, що Україна повинна привести законопроект у відповідність до рекомендацій Венеціанської комісії, якщо зацікавлена ​​отримати гарантії СБ на суму $800 мільйонів. Всесвітній банк вважає, що поданий президентом Петром Порошенк...