На сьогоднішній день середньостатистична українська сім'я з двох дорослих і однієї дитини, яка проживає в квартирі площею 60 квадратних метрів і заробляє в місяць на двох 12,4 тисячі гривень, витрачає на оплату комунальних послуг близько 16% свого заробітку, що складає суму майже 2000 гривень. Про це пише Слово і діло, передають Патріоти України.
Приблизно таку ж суму українські родини платили і в 2016 році, але отримували в середньому 10,1 тис гривень, тому на комунальні платежі йшла велика частина заробітку - близько 20%.
У 2015 році частка комуналки у витратах сімейства з однією дитиною становила суму близько 1000 гривень, приблизно 12% від середнього доходу у розмірі 8,3 тисячі гривень.
Починаючи з 2004 року, на оплату комуналки українська сім'я витрачала суму, що не перевищує 3-4% заробітку - вартість послуг зростала пропорційно збільшенню доходів членів сім'ї.
Таке співвідношення змінилося в 2014 році, коли частка витрат на оплату комунальних платежів почала зростати і склала близько 8%.
У той же час, доходи українців в порівнянні з попереднім 2013 роком змінилися мало - якщо в 2013 році заробіток двох дорослих членів сім'ї становив 6,4 тисячі гривень, то в 2014 він збільшився до 6,9 тисяч.
Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...