Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, від 10.03.2016 № 302, сьогодні офіційно оприлюднений в "Офіційному віснику України" за № 36, ст. 1430, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Порядок набрав чинності з дня його офіційного опублікування.
"Зазначений Порядок визначає механізм формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для суб'єктів природних монополій, які здійснюють або мають намір здійснювати господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення, ліцензування якої здійснюється НКРЕКУ", - йдеться в повідомленні.
Як пояснили в НКРЕКУ, положення зазначеного документа спрямовані на стимулювання підприємств до зниження енергоємності та оптимізації організації виробничих процесів. Механізм формування тарифів передбачає зниження навантаження на державний бюджет України і одночасно повинен забезпечити стійке функціонування підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.
При цьому раніше в НКРЕКУ заявляли, що чи підвищаться тарифи - залежить від населення. "5 травня ми не затверджували тарифи для населення на теплову енергію, на послуги централізованого опалення, на комунальні послуги та централізоване постачання гарячої води. Ми схвалили проекти цих тарифів і опублікували їх на сайті. Тепер питання за громадськістю, яка може тиснути на теплокомуненерго, до цього також повинні приєднатися органи місцевої влади, розібравшись зі своїми теплокомуненерго", - сказав керівник відділу інформації та комунікації з громадськістю НКРЕКУ Іван Слободянюк.
Скільки заплатимо за воду за новими тарифами
Патріоти України вже писали про те, як подорожчає вода. У кожному місті будуть свої тарифи, оскільки все залежить від компанії-постачальника. Наприклад, в столиці за гарячу воду доведеться платити замість 40,92 грн вже 70 грн за куб, а за опалення замість 16,4 грн все 30 грн за кв. м. Приблизно такі ж тарифи будуть і у Львові, і в Одесі.
При цьому журналісти порахували, скільки заплатимо за душ і миття посуду за новими тарифами:
Прийняти душ двічі на день - 11,4 грн (по 0,06 куба гарячої води два рази в день)
Прийняти ванну один раз в тиждень - 15,4 грн (0,28 куба)
Почистити зуби два рази в день - 1,68 грн (з 0,012 куба)
Капає кран з гарячою водою - 1,68 грн в день (0,024 куба)
Помити посуд вручну (з розрахунку 23 л гарячої води і 20 л - холодної) - 1,92 грн.
Нагадаємо, 27 квітня Кабінет міністрів України прийняв рішення привести внутрішні ціни на газ до рівня ринкових. В результаті цього тарифи для населення підвищилися на 100%.
При цьому віце-прем'єр України Павло Розенко пообіцяв, що малозабезпечені не відчують зростання цін на газ. Держава за допомогою субсидій буде компенсувати підвищення тарифу, заявив він.
Однак експерти підрахували, що субсидій на всіх не вистачить. У бюджеті 2016 на них закладено 33,6 млрд грн. За три місяці вже вибрали 26 млрд грн.
Слідом за газом в Україні тарифи на тепло підвищили на 75-90%. Відсоток залежатиме від підприємства.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...