
Те, що "Нафтогаз" виграв гучну справу у "Газпрому", означає звільнення України від непосильних для держави кабальних умов. Про це повідомила народний депутат від Народного фронту Наталія Кацер-Бучковська, передають Патріоти України.
За її словами, в умовах прийнятого раніше контракту "Бери або плати" Україна не добрала газу на $56 млрд.
"Якби "Газпром" виграв суд, наша держава мала б заплатити ці кошти. У свою чергу, "Нафтогаз України" послався на те, що "Газпром" є монополістом і зловживаючи своїм становищем фактично змусив нас піти на такі умови", - сказала депутат.
Серед інших переваг вона назвала зниження ціни на газ для України на 27%, в зв'язку з необ'єктивно встановленим раніше тарифом.
Також в питанні транзиту "Нафтогаз" вимагає $16 млрд від "Газпрому" і відповідне рішення суду очікується в лютому.
"В цілому це дуже позитивне рішення, адже невиправдано завищені тарифи насамперед вдарили б по доходах українських громадян", - додала політик.
Американський стартап Circularity Fuels заявив про успішний запуск першого у світі пілотного заводу, який перетворює коров’ячий гній на синтетичне авіаційне паливо, передають Патріоти України з посиланням на PiataAuto. . Останніми роками науковці акти...
Попри жорсткі санкції США на постачання передових мікросхем, у Китаї почався новий масштабний етап розвитку штучного інтелекту та робототехніки. Китайські розробники зуміли компенсувати дефіцит обладнання завдяки унікальній алгоритмічній ефективності, ...