"Агресор незадоволений, що жертва захищається": Росія поскаржилася в СОТ на українські санкції, - глава Мінекономрозвитку РФ

На думку глави Мінекономрозвитку РФ, є "серйозні підстави" припускати, що санкції проти Росії Україна ввела у порушення зобов'язань у СОТ.

Максим Орєшкін. Фото: РИА Новости.

Про запит Москви на проведення консультацій у СОТ оголосив голова Мінекономрозвитку РФ Максим Орєшкін після зустрічі з головою організації Роберто Азеведо, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Интерфакс".

За словами Орєшкіна, приводом для звернення до СОТ стали обмеження і заборони, що вводяться Києвом проти Москви з 2014 року. Також претензії російської сторони викликали особливі вимоги і процедури щодо російських товарів, послуг і громадян на українському ринку і транзит через Україну.

Як заявив голова Мінекономрозвитку РФ, "деякі з цих заходів не просто не захищають українську економіку, а навпаки, створюють для неї додаткові проблеми". Як приклади обмежень Орєшкін навів заборону на ввезення в Україну з Росії м'ясних і молочних продуктів, риби, вино-горілчаних виробів, обладнання для залізниць, добрив, заборону на участь російських компаній у приватизації українських підприємств, обмеження на операції з гривнею і спеціальний екологічний , санітарний, фітосанітарний і ветеринарний контроль щодо вироблених в Росії виробів легкої промисловості, косметики, побутової хімії.

Крім того, на думку глави Мінекономрозвитку РФ, є "серйозні підстави" припускати, що санкції щодо Росії Україна робить у порушення зобов'язань у СОТ. "Ба більше, кількість антиросійських заходів, їхній характер, обсяг галузей, що підпадають під обмеження, - усе це свідчить про те, що Україна системно і свідомо порушує свої міжнародні зобов'язання, ігноруючи правила міжнародної торгівлі, інші норми міжнародного права", - заявив Орєшкін.

Вбила рідкісна хвороба: Відомий український футболіст помер у 45 років (фото)

неділя, 28 травень 2023, 12:27

На 46-му році життя після тривалої боротьби з невиліковною хворобою помер колишній футболіст запорізького "Металурга", "Чорноморця" та "Оболоні" Дмитро Каряка, повідомили на його сторінці у Facebook ексодноклубники гравця, передають Патріоти України. Щ...

Укргідрометцентр уточнив прогноз погоди на неділю, 9 квітня

неділя, 9 квітень 2023, 5:55

У неділю, 9 квітня, погода буде хмарною з проясненнями. У переважній частині країни практично весь день дощитиме, подекуди з грозою. Температура в Україні коливатиметься від 7° морозу вночі до 15° тепла вдень. Про це повідомив Український гідрометеорол...