Будьте уважними: Як відрізнити фальшиві 500-гривневі купюри

Всі несправжні банкноти були надруковані поліграфічним способом. Об’єктом підробки став ультрафіолетовий та інфрачервоний захист банкнот.

Не все купюри у 500 гривень - справжні. Фото: depo.ua.

Днями розпочалася масштабна акція Національного банку України з виявлення підроблених грошей. Вилученню підлягають купюри номіналом в 500 гривень, 2006-го року виготовлення, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Payspace Magazine".

Представники Нацбанку заявили, що всі несправжні банкноти були надруковані поліграфічним способом. Об’єктом підробки став ультрафіолетовий та інфрачервоний захист банкнот.

Отже, як відрізнити підроблені 500 гривень:

  1. Якість друку підробки поступається справжнім банкнотам. При цьому колір, зображення і рельєф підробок наближені до оригіналу.
  2. Папір підроблених банкнот не набуває блакитний або зеленуватий відтінок під дією утрафіолету.
  3. Водяні знаки імітуються: портретне зображення Григорія Сковороди надруковані на звороті банкноти, а графічний знак національної грошової одиниці України виконано тисненням.
  4. Замість захисної стрічки в товщі паперу на купюру нанесена фарба. Замість жовтого і блакитного кольорів при впливі УФВ вона дає блакитний і світло-зелений відлив. Зі зворотного боку флуоресценція стрічки не збігається з її друкованим зображенням. При цьому текст на стрічці читається.
  5. В папері підробки проглядаються захисні волокна. Тоді як в оригіналі їх помітно тільки під впливом ультрафіолету.
  6. Зображення ромбу на лицьовій стороні купюри переливається від фіолетового до оливково-коричневого. Тоді як на оригіналі інший колір - оливково-зелений.
  7. Частини наскрізного елемента (цифрове позначення номіналу "500") при розгляді банкноти проти світла не збігаються.

Решта захисних елементів – колір флуоресціюючих зображень, інфрачервоний захист, мікротексти, латентне зображення у вигляді цифрового позначення номіналу "500" – також імітовані, але їх зовнішній вигляд наближений до оригіналу. Нагадаємо, в минулому році НБУ випустив оновлену п’ятисотгривневу купюру з більш надійним рівнем захисту.

Навіщо в ліфтах встановлюють дзеркала? Причини можуть здивувати

субота, 28 червень 2025, 10:09

Підійти до дзеркала в ліфті — рефлекс багатьох із нас, але мало хто замислюється, що це не просто декоративний елемент. Насправді дизайнери ліфтів навмисно вбудовують дзеркала, аби підвищити безпеку, комфорт і навіть психологічний стан пасажирів, перед...

Дистанціювалися від війни...

середа, 28 травень 2025, 8:21

На сесії Парламентської асамблеї НАТО мав бути Петро Порошенко – як учасник делегації.Але офіс Зеленського з підручними з керівництва ВР вирішили його не пустити. От просто тому, що так вирішили.Тепер члени делегації – «слуги» скаржаться, що засідання ...