Бурий ведмідь у Карпатах напав на двох туристів (відео)

На щастя, в цьому році людських жертв ведмедів на Прикарпатті не було.

Бурий ведмідь. Фото: "Синевір"

У Карпатах бурий ведмідь напав на двох туристів. Ті вирішили покататися на квадроциклах, втім, випадково розбудили звіра. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на "Сегодня".

"Їхали на квадроциклі, зустріли ведмедя, взагалі в шоці", - кажуть туристи. Відео підняло багато шуму в інтернеті. Але ось захоплення не розділяють лісничі. Впевнені - хлопці на квадроциклах, які розбудили ведмедя, який заліг у сплячку, просто в сорочці народилися.

"У цей час він дуже небезпечний. Могло бути навіть чи каліцтво, або смертельні випадки, тому що ведмідь моментально реагує на непроханих гостей, особливо, якщо відчуває, що є загроза його території", - говорить Анатолій Вертепний, головний мисливствознавець ДП "Виготського лісового господарства".

Герой ролика - бурий карпатський ведмідь. Тварину хоча і занесено до Червоної книги, в горах зустрічається часто. Лісник Ігор мав необережність зустрітися з ним "лицем до лиця". "Збоку пробила, пробила наскрізь, але кров не текла, я тільки вдома побачив, що нога пробита", - показує чоловік.

На барліг, де знаходилася ведмедиця з ведмежатами, чоловік натрапив випадково. Від смерті, каже, врятували швидкі ноги. "Я побачив ялину, де є сучки. І вже біг до неї, щоб лізти нагору, я біг і добіг. Тільки підтягнувся, і вона наздогнала мене", - згадує Ігор Чекан.

Зараз більшість карпатських ведмедів вже міцно сплять. І все ж досвідчений мисливець радить туристам бути обережними. "Якщо в лісі хтось побачить ведмедя, чесно кажучи, варто молитися. Хоча є історії, коли люди бігли по дуже крутому схилу вниз. Структура хребта ведмедя не дозволяє йому бігати дуже швидко вниз", - зазначив Тарас Іванків, мисливець.

На щастя, в цьому році людських жертв ведмедів на Прикарпатті не було. Високогір'я, глибокі ущелини і засніжені галявини - саме такі місця лісівники радять обходити десятою дорогою. Імовірність зустріти ведмедя тут - максимальна.

"Призов з 18 років: Показовою у цій ситуації є відсутність єдиної командної стратегії реформування української армії", - Снєгирьов

понеділок, 20 січень 2020, 20:25

Якщо ми торкнулися теми командної стратегії реформування ЗСУ, то варто нагадати, що під час передвиборчої кампанії члени команди Зе обіцяли скасувати обов’язковий призов строковиків і офіцерів запасу, сформувавши контрактну армію на добровільній основі.

"Кривавий Новий рік": Серія жахливих ДТП сколихнула Україну, багато постраждалих (фото)

середа, 1 січень 2020, 16:57

У новорічні вихідні, 31 грудня 2019-го та 1 січня 2020 року, в багатьох містах України трапилося одразу декілька моторошних ДТП, які забрали життя людей і призвели до великої кількості постраждалих, передають Патріоти України. До того ж у деяких із них...