До пекла за своїх кумирів: Путінську Росію чекає доля нацистської Німеччини, - Тука

За словами Туки, ситуація в нинішній Росії нагадує період Німеччини 1929-33 років.

Георгій Тука. Фото: korrespondent.net.

У нинішніх соціально-економічних умовах на Росію чекають незворотні процеси. Таку думку в інтерв'ю журналу "Країна"висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб 52-річний Георгій Тука, передають Патріоти України.

"Якщо нам вдасться втримати рівень запроваджених санкцій проти Росії рік-два або ще краще - домогтись їх збільшення, то економіка Росії не витримає. Вони вже самі про це щиро кажуть і не в змозі заперечити цього. Вони прожерли ресурс національного порятунку, як його назвали, й дожирають золото-валютні резерви. За їхніми ж оцінками, їм вистачить лише до лютого, не більше.

За аналізами фахівців нафтового ринку, на 2017 рік прогнози невтішні - стрімкого підвищення цін на нафту не передбачається. І якщо все це економічне навантаження буде підтримуватись на належному рівні, то всередині Росії почнуться ті незворотні процеси, які я спостерігав у 90-х роках. Варто згадати дві чеченські війни, події в Татарстані, Калінінграді. Єльцину лед-ледь вдалось втримати Росію від розпаду", - каже він.

На думку Туки, головна проблема Росії в імперських прагненнях та мисленні росіян. "Швидких і миттєвих змін після можливого усунення Путіна не буде. Може, з'явиться ще більший неврівноважений ідіот, який вирішить використати ядерну зброю. Не вірю, що хтось швидко здатен повернути Росію до загальноцивілізованих світоглядів. Головна проблема - щира віра росіян, що вони великі. Я це відчував на початку 2000-х років. Спілкувався на різних форумах з росіянами і вже тоді відчував ці настрої. Ставив одне питання: "А в чому ваша велич?". "Мы самые большие" - відповідали. "Ну добре, а ще?" А більше і нічого. Жодної обєктивної відповіді не отримав. Їм притаманне відчуття, що вони великі і праві в усьому. Більше того, їм здається, що саме вони мусять впливати на правила світової гри", - розповідає заступник міністра.

На думки Георгія Туки, західні партнери України бояться розпаду Росії через можливість втрати контролю над ядерною зброєю. "Прийдеться рахуватись з тим, що Росія - це величезна ядерна держава, і все людство буде наражатись на величезну небезпеку щодо контролю над нею. Ніколи не варто цього забувати. Наші західні та американські партнери не в захваті від можливості розвалу Росії на частини саме з тієї точки зору, що можливо втратиться контроль над ядерною зброєю", - сказав він.

За словами Туки, ситуація в нинішній Росії нагадує період Німеччини 1929-33 років. "Є приклади в історії, коли саме персона своїми діями сприяла величезним тектонічним змінам. Гітлер, наприклад. Постать, що скористалась кризовою ситуацією в Німеччині, запропонувала німцям начебто прості та ясні шляхи подолання цієї кризи. Після Першої світової війни німецька "імперія" відчувала страшну образу як ляпас від світу - поразка у війні, втрата територій, заборона мати армію. Шалена економічна криза. Росія, яку отримав Путін, дуже нагадує тодішню Німеччину. На розсуд імперців, втрачені великі території, які вони вважають своїми - Україна, Білорусь, Казахстан. Тоді була теж шалена економічна криза. Знайшлась людина, яка, заграючи цими імперськими настроями свого народу, не знайшла нічого кращого, ніж запровадити ідеологію повернення до імперського мислення", - підкреслив він.

Призов з 18 років: показовою у цій ситуації є відсутність єдиної командної стратегії реформування української армії

понеділок, 20 січень 2020, 20:25

Якщо ми торкнулися теми командної стратегії реформування ЗСУ, то варто нагадати, що під час передвиборчої кампанії члени команди Зе обіцяли скасувати обов’язковий призов строковиків і офіцерів запасу, сформувавши контрактну армію на добровільній основі.

"Кривавий Новий рік": Серія жахливих ДТП сколихнула Україну, багато постраждалих (фото)

середа, 1 січень 2020, 16:57

У новорічні вихідні, 31 грудня 2019-го та 1 січня 2020 року, в багатьох містах України трапилося одразу декілька моторошних ДТП, які забрали життя людей і призвели до великої кількості постраждалих, передають Патріоти України. До того ж у деяких із них...