Екологічна катастрофа: Наслідки посухи в Криму показали з космосу (фото)

Дії РФ свідчать про те, що держава-окупант не зацікавлена в розвитку півострова з його природним потенціалом. Її безвідповідальність призводить до невідворотної шкоди навколишньому середовищу і збитків для місцевого населення

Ілюстрація:Politeka

Окупований Крим за два роки втратив 23% рослинності. Дані космічної зйомки свідчать про значне погіршення стану рослинного світу Кримського півострова. Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, зазначають Патріоти України.

"Недбале ставлення окупаційної влади РФ до унікального природного середовища в північній, центральній та східній частинах Автономної Республіки Крим може привести до масового вимирання рослинного і тваринного світу, ерозії грунту, пожеж в екосистемах та екологічної катастрофи на півострові", - йдеться в повідомленні.

Дистанційним зондуванням встановлено, що протягом двох років індекс NDVI, який використовується для кількісної оцінки рослинного покриву, в деяких частинах АР Крим знизився до найнижчої позначки 0,3.

Всього в червні 2018 року у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, зниження значення загального індексу NDVI по території АР Крим, склало - 23%. Загальне зниження кількості опадів в поточному році (в порівнянні з попередніми роками) також негативно вплинуло на стан рослинності на півострові.

"Дії РФ в цьому контексті свідчать про те, що держава-окупант не зацікавлена в розвитку півострова з його природним потенціалом. Її безвідповідальність призводить до невідворотної шкоди навколишньому середовищу і збитків для місцевого населення", - підкреслили в міністерстві.

NDVI (Normalized Difference Vegetation Index) - нормалізований відносний індекс рослинності - показник кількості активної біомаси, одержуваної за даними дистанційного зондування землі. NDVI розраховується на основі знімків, які мають спектральні канали в червоному (0,55-0,75 мкм) та інфрачервоному діапазоні (0,75-1,0 мкм).

Джерело: Ліга.Бізнес

Прильоти в Лисичанську та Старобільську на свято гауляйтера Пахніца

понеділок, 23 січень 2023, 11:26

Ми говоримо правду, а решту зроблять ЗСУ!

Підсумки "Рамштайну": на що вказує номенклатура постачань

понеділок, 23 січень 2023, 11:18

Нагадаю, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав збільшити постачання зброї для України. За його словами, зараз відбувається поворотний момент повномасштабної російської агресії. За підсумками сьогоднішньої зустрічі країн-партнерів України в...