Урановий завод в Дніпропетровській області, виведений з експлуатації в 1992 році, ремонтуватимуть. Десять мільйонів євро фінансування з ЄС залучили Дніпропетровська обласна рада, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України для поліпшення ситуації на Придніпровському хімічному заводі. Про це повідомили в прес-службі Дніпропетровської обласної ради, передають Патріоти України.
"Для нас принципово важлива міжнародна підтримка з боку Європейського Союзу, у якого є досвід вирішення екологічних проблем ... Роботи, які проведуть тут (на майданчику Придніпровського хімзаводу - ред.), дозволять усунути ризики опромінення, які несуть уранові об'єкти. Після робіт показники на території заводу знизяться до фонових", - зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.
За його словами, першочергові заходи, які повинні бути втілені - це зведення саркофага, обмежене і контрольоване пересування, а для працюючих там людей рекомендовано використання засобів захисту від випромінювання. Роботи повинні початися навесні наступного року.
Голова облради зазначив, що німецькі фахівці, аналізуючи ситуацію на заводі, підкреслили, що для безпеки звичайних людей, які живуть поблизу колишнього ПХЗ, ніякої загрози від випромінювання немає.
Після закриття колишнього хімічного заводу, який діяв в період з 1947 по 1992 роки, практично нічого не робилося для очищення джерел радіоактивного забруднення, які становлять небезпеку для тих, хто працює на підприємствах, розташованих на території колишнього ПХЗ.
За 25 років незалежності не вдавалося істотно поліпшити ситуацію: державні програми приведення небезпечних об'єктів ВО "ПХЗ" в екологічно безпечний стан хронічно недофінансовувалися. Після численних звернень обласної та місцевої влади до ВР і Кабміну вдалося відновити Державну програму і в 2016 році стабілізувати ситуацію. Допомогла міжнародна підтримка з боку ЄС.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...