Інженери представили бездротовий датчик для носіння, який визначає рівень вологості поверхні шкіри. Пристрій не вимагає зовнішньої зарядки, розташовується на тілі і живиться від нього, пишуть Патріоти України, посилаючись на Нескучные новости.
Датчик являє собою гнучку термоелектричну пластину, в якій генерація електричної енергії відбувається за рахунок різниці температур між шкірою і повітрям, яка повинна становити не менше трьох градусів за Цельсієм.
Дані про гідратаціюпристрій передає на мобільний телефон. Пластина на поверхні шкіри займає близько семи квадратних сантиметрів. Потужність генератора становить 40-50 мікроват на квадратний сантиметр шкіри.
Якщо людина займається активною фізичною діяльністю або спортом, наприклад бігає, вироблювана потужність термоелектричного генератора збільшується втричі.
Вчені відзначають низьку потужність пристрою. За їхніми словами, навіть у разі вдосконалення технології її буде недостатньо для підзарядки сучасного смартфона (зокрема, його монітора). Проте потужності повинно вистачити для роботи датчиків, що визначають тиск і температуру тіла.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...