Еротика у мистецтві Трипільської культури: У печері на Тернопільщині знайшли артефакти 5-тисячолітньої давнини (фотофакти)

Подібні фігурки для трипільців були символами, що мали особливе значення в їхньому житті.
Фігурки, які знайшли у печері Вертеба. Фото: Терен.

У печері Вертеба на Тернопільщині археологи знайшли жіночі фігурки віком щонайменше 5 тис. років, передають Патріоти України.

"Ми розкопали близько 20 фрагментів жіночих фігурок і три - цілі, неушкоджені фігурки, до десяти сантиметрів величиною. Одна із фігурок, завдовжки 27 см, відображає жінку, яка напівсидить. Характерно, що кожна із знайдених жіночих фігурок - дуже витончена, майстерно виготовлена. Форма тіла, щічки, отвори для очей, груди, конусоподібні руки, жіноче лоно - усе відтворено досить реалістично, хоча і спостерігається певна схематика", - розповів історик-археолог, керівник експедиції, директор Борщівського обласного краєзнавчого музею Михайло Сохацький, повідомляє місцеве видання "Терен".

Знахідки систематизують та класифікують, щоб оприлюднити більш детальну інформацію про них. "Подібні фігурки для трипільців були символами, що мали особливе значення в їхньому житті. Переважно, це був образ жінки, символ тогочасних богинь, які уособлювали ідею родючості, оберіг домашнього життя, родинного вогнища, продовження роду. Вважалося, що вони оберігали від злих духів тих, хто носив такі амулети", - додав дослідник.

Удар по Криму? ДАЛІ БУДЕ! Від ДЖАНКОЯ ДО КЕРЧІ треба евакуюватися.

п’ятниця, 12 серпень 2022, 2:37

Про оперативну обстановку на фронті станом на вечір 11 серпня 2022 року. Про звільнення Криму на Херсонщини, та про оперативну обстановку на фронті станом на вечір 11 серпня 2022 року. 00:00 - що сталося на аеродромі Саки біля селища Новофедорівка 9 се...

Зрив обміну військовополонених і російські ІПСО: Нові подробиці звільнення омбудсменки Денісової

п’ятниця, 12 серпень 2022, 2:12

Розхитування теми бранців - елемент інформаційно-психологічної спецоперації Кремля. Обстріл росіянами колонії в Оленівці, де утримували полонених "азовців", – невипадковість. Так само, як і "злив" у мережу відео з кастрацією та вбивством українського в...