У шести районах Кримського півострова запроваджено режим надзвичайної ситуації. Сезон видався скупий на дощі, Україна перекрила Північно-Кримський канал, який живив півострів дніпровською водою, і вологи стало не вистачати настільки, що кримчани змушені були відмовитися від вологолюбних сільгоспкультур і навіть розглянути питання про вторинне використання стічних вод. Про те, як намагається знайти вихід із ситуації "керівництво" окупованого півострова, розповів самопроголошений "глава" Криму Сергій Аксьонов, передають Патріоти України,.
Згідно з твердженнями журналістів, до 2014 року проблем не було навіть в посушливі періоди - республіка щорічно отримувала по 3 мільярди кубів води з Дніпра, 80 відсотків яких йшло на зрошення полів і садів. Потім канал перекрили шлюзом, і зараз, за даними ВНДІ сільського господарства Криму, на все про все залишилося 700-800 мільйонів кубів, які дають місцеві джерела. А тут ще й посушливе літо ...
"З того, що відомо точно: ми втратили в цьому році в порівнянні з минулим близько 700 тисяч тонн зернових. Урожайність скоротилася майже в два рази: якщо в 2017 році ми збирали по 32 центнери з гектара, то в 2018-му - лише по 16,2 центнера", - говорить Аксьонов.
Що планує "влада" окупованого півострова для забезпечення кримчан водою з альтернативних джерел? "У нас є пропозиції з пошуку нових підземних джерел з космосу, варіант опріснення солоної води, використання для поливу очищених стічних вод", - говорить він.
На перший погляд, і голову тут ламати нічого - опріснювати морську воду, як це роблять Арабські Емірати або Ізраїль, і все. Однак, за словами глави недореспубліки, поки жоден із запропонованих проектів з опріснення не реалізований через занадто дорогу воду, яка виходить в результаті, - в 2,5 рази дорожче від існуючих розцінок - але ж вони всі звикли отримувати від України воду "на халяву".
"Моє завдання - посприяти роботі на експериментальному майданчику. А їм (аграріям) - зробити правильний висновок про доцільність вирощування тут тих чи інших рослин. Економічна вигода - це головний аргумент на користь тієї чи іншої нової культури", - прогнозує "глава" Криму.
За його словами, зараз з'являється багато інших проектів подачі води на півострів. Але питання полягає лише в тому, як правильно подати продукт, як виставити на торги. І всюди вирішальну роль грають професіонали своєї справи.
"Все починається з людини. Якщо є фахівець, який хоче реалізувати свій проект, в його господарстві справа кипить і очі горять зробити ще більше, то з таким можна сміливо братися за справу. З таким навіть з пилу що-небудь, та виліпиш хороше, а безініціативність людині хоч золоту жилу дай - вона все одно все провалить", - робить висновок Аксьонов, підводячи риску під "звітом" про ефективність свого режиму - адже де вода?
Цікаво, до якого виду господарників відносить себе "недоглава" Криму? Як видно, поки що півострів без води ...
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...