Епоха постійно зростаючого попиту на викопне вуглеводневе паливо, що тривала понад століття, близька до завершення: з 2020 року споживання нафти, а також вугілля в світі почне падати за рахунок поширення електромобілів і розвитку сонячної енергетики. Такий прогноз міститься в дослідженні, підготовленому Імперським коледжем Лондона і організацією Carbon Tracker Initiative, передають Патріоти України.
Згідно з доповіддю, до 2040 року сонячна енергія буде задовольняти 23% світового виробництва електроенергії, а до 2050 року - 29%. Використання вугілля в цій сфері повністю припинитися, а ринкова частка газу становитиме лише 1%.
До 2035 року третина всього транспорту на планеті буде представлена електромобілями, до 2040 року - половина, а після 2050 р го - понад дві третини.
В результаті вже до 2025 року попит на нафту впаде на 2 млн барелів на день, до 2040-го - на 16 млн барелів на день, а до 2050-го - на 25 млн барелів щодня.
Правила гри зміняться радикально і, можливо, назавжди, а на ринку "чорного золота" сформується надлишок пропозиції, аналогічний тому, що призвела до обвалу котирувань в 2014-15 рр, попереджають автори дослідження.
"У найближчі 10 років викопне паливо втратить 10% ринку на користь сонячної енергетики і електромобілів. Можливо, комусь здасться, що це небагато, але це тільки початок кінця", - цитує Reuters заяву Carbon Tracker.
Нафтові компанії продовжують розповідати про те, що попит на їх продукцію буде тільки зростати - це цілком зрозуміла спроба виправдати "business as usual", яка в кінцевому підсумку може обернутися "невдалим ризик-менеджментом", говорить глава досліджень Carbon Tracker Джеймс Літон.
Дані доповіді підтверджують Міжнародне енергетичне агентство, Світова енергетична рада і одна з найбільших енергокомпаній Франції Engie SA.
За оцінкою МЕА, в найближчі 5 років світовій економіці належить пережити бум відновлюваної енергетики, до 2020-го року 60% всієї нової електрогенерації на планеті буде здійснюватися за рахунок поновлюваних джерел, а сумарне вироблення сонячних і вітрових електростанцій складе 7,6 ТВт - еквівалент всієї електрогенерації США і Євросоюзу разом узятих.
Нафтовому ринку доведеться пережити кілька "цунамі" і обвалення цін до 10 доларів за барель, заявив у грудні в інтерв'ю Bloomberg глава по дослідженнях та інноваціях Engie SA Тьєррі Леперк.
Перш за все, різко впаде собівартість виробництва електрики з відновлюваних джерел. Крім того, продовжать розвиватися технології виробництва акумуляторних батарей.
Нарешті, воднева енергетика може поставити хрест на нафтовій залежності і замкнути споживання енергії на повністю поновлюваний цикл, вважає Леперк.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...