Головніше, ніж покарання України: Російський політолог пояснив, навіщо Путіну був потрібен Донбас

Коли відбулася окупація частини Донбасу, спочатку були вивезені військові заводи.

Андрій Зубов. Фото: DT.ua.

Коли відбулася окупація частини Донбасу, спочатку були вивезені військові заводи, зазначив Зубов. Російський політолог Андрій Зубов вважає, що санкції не зможуть змусити Росію припинити війну. Максимум - змусять її відчути ціну війни. Про це розповів він в інтерв'ю Liga.net, передають Патріоти України.

"Так що мені здається, єдина можливість - це усунення Путіна від влади тим чи іншим чином. Форми можуть бути різні, в тому числі й створення дійсно національно мислячого уряду, бажано демократичного, який негайно припинить війну в Україні, негайно повернеться до Мінських угод, і якщо не негайно, то у швидкій перспективі вирішить проблему Криму", - наголосив політолог РФ.

Відповідаючи на питання, навіщо Путіну потрібен Донбас, Зубов зазначив, що військова промисловість Росії багато в чому зав'язана на виробництві у цьому російськомовному поясі України. "Це не тільки Луганськ і Донецьк, а лінія від Дніпропетровська до Миколаєва, де стояли військові заводи. Ідея була така: якщо вже Україна йде на Захід, то хай іде без тієї промислової зони, яка представляє практично одне ціле з російським оборонним комплексом. А Путін мріяв розвивати військову промисловість Росії.

Зверніть увагу: коли відбулася окупація частини Донбасу, спочатку були вивезені військові заводи. Це було найголовніше, крім фактора покарання", - заявив російський політолог. А крім цього, продовжив він, й анексований Крим, й ці анклави Донбасу, - це залишкові райони Новоросії, яку не вдалося реалізувати. Також Зубов вважає низькою ймовірність повномасштабного вторгнення Росії в Україну, особливо після подій у Сирії.

Повернення до СЦКК російських офіцерів загрожує легалізацією "ЛДНР" у рамках Мінського процесу

неділя, 2 серпень 2020, 13:54

З огляду на ситуацію, що складається, переконаний, що українська сторона має наполягати не на поверненні росіян до роботи СЦКК, а на розширенні повноважень СММ ОБСЄ, як міжнародної інституції. Таким чином, на мою думку, західні партнери України будуть при

Спалах короновірусу в ОРДЛО: Україна скасувала обов’язкову самоізоляцію для осіб з окупованих територій

п’ятниця, 31 липень 2020, 18:16

З 1 серпня скасовується обов’язкова самоізоляція для осіб, які прямують в Україну з окупованих територій Донбасу та анексованого Криму. Самоізоляцію для тих, хто в'їжджає з окупованих територій скасовано через зміни, прийняті Кабміном щодо постанови н...