Ядерна зброя в обмін на записку: Експерти пояснили заяву британського посла про Будапештський меморандум

Проблема Будапештського меморандуму в тому, що ніяких чітких гарантій в цьому документі не було. Меморандум - це пам'ятна записка, а не договір. Навіть якби це був договір, то жоден міжнародний документ не є гарантією.

Джудіт Гоф. Фото:gov.uk

Посол Великобританії Джудіт Гоф вчора, 5 грудня заявила, що її країна готова як підписант Будапештського меморандуму сісти за стіл переговорів і обговорити виконання угоди. Про те, що може отримати Україна від такої позиції, і чи здатні наші дипломати перетворити цей документ у козир, видання InfoResist запитало в експертів, інформують Патріоти України.

Як сказав політолог Андрій Золотарьов, дивлячись на те, як розвиваються події в Європі по відношенню до України, можна втратити віру в наших дипломатів.

"Що стосується позиції Джудіт Гоф, то тут є один ключовий момент. Що б там не говорили про те, що Будапештський меморандум просто папірець, за неї віддали цілком реальну ядерну зброю, один з найбільших ядерних потенціалів, яких був ненабагато менше потенціалу ядерної трійки - США, Британії, Росії. Спочатку, коли виникло питання територіальної цілісності, необхідно було згадати про Будапештський меморандум", - каже Золотарьов.

Очевидно, що зробити це нашому президентові завадило, на думку політолога, вроджене почуття такту, а крім того, небажання наших партнерів йти на загострення з Росією.

"Мені незрозуміло, чому Україна не скористалася форматом Будапештського меморандуму спочатку", - підкреслив експерт.

У свою чергу, у директора центру політичних досліджень "Пента" Володимира Фесенка більш скептичне ставлення до заяви Гоф.

"Подібні заяви послів є формою дипломатичної ввічливості і підтвердженню тих гарантій, які ці країни брали на себе, як якусь політичну установку", - сказав Фесенко.

І додав, що на сьогоднішній момент ніяких переговорів про те, щоб тема Криму або звільнення Донбасу обговорювалося в форматі Будапештського меморандуму. Те ж, що сказала Гоф, знаходиться в рамках дипломатичного етикету.

"Вона просто підтвердила позицію Великої Британії, яка залишається незмінною. Якщо ж раптом керівники країн вирішать, що подібні переговори можливі, то Британія прийме в них участь. Але тема зараз не обговорюється, незважаючи на те, що вона популярна в Україні", - підкреслив він.

Крім того, не варто також забувати і про те, що Росія, хоч і була одним з гарантом Будапештського меморандуму, порушила його, а її особливо ніхто не покарав.

"Проблема Будапештського меморандуму в тому, що ніяких чітких гарантій в цьому документі не було. Меморандум - це пам'ятна записка, а не договір. Навіть якби це був договір, то жоден міжнародний документ не є гарантією. Якщо позиція Росії не зміниться або не ослабне, будь-який формат переговорів не гарантує результат", - зазначив експерт.

Разом з тим, як вважає заступник голови Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький, в даному питанні є кілька ключових моментів.

«Можна провести консультації або переговори. Але поки незрозуміло, чи допоможе це Україні. З моменту підписання меморандуму ситуація змінилася, тому тут треба все вивчити », - зазначив він.

Ситуація на Донбасі: Штаб ООС звітує про втрати

четвер, 20 червень 2019, 8:40

Минулої доби збройні формування Російської Федерації 24 рази порушили режим припинення вогню. Один боєць ООС загинув, двоє постраждали, повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-центр ООС. В районі відповідальності оперативно-тактичного угрупо...

Історичне відкриття: Знайшли "секретну субмарину" Гітлера (відео)

середа, 19 червень 2019, 23:27

Субмарину знайшли в десяти морських милях на північ від датського міста Скагена. Зниклий німецький підводний човен U-3523, який міг перевозити керівництво нацистської Німеччини до Південної Америки, було знайдено через 73 роки біля берегів Данії, перед...