Як заступник губернатора Закарпаття уникнув люстрації (відео)

Віктор Мікулін був членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) за президентства Віктора Януковича.
Віктор Мікулін. Фото: Радіо Свобода.

Чинний заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля Віктор Мікулін потрапив під дію закону "Про очищення влади", однак уникнув люстрації. Про це йдеться у матеріалі "Недолюстровані" програми "Схеми", передають Патріоти України.

Як з’ясували журналісти, Віктор Мікулін був членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) за президентства Віктора Януковича. На підтвердження цьому "Схеми" отримали лист від самої ВККСУ про те, що Мікулін, як член кваліфікаційної комісії, заробив майже 885 тисяч гривень з 2011 по 2014 роки.

Посада члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів у той період потрапляє під люстрацію відповідно до закону "Про очищення влади". Цей документ забороняє до 2024 року обіймати будь-яку державну посаду тим, хто потрапив під його дію.

Попри це, у 2016 році вже після Революції Гідності Віктор Мікулін був призначений заступником голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля. У відповідь на питання журналістів, як йому вдалося посісти цю посаду, попри пряму заборону люстраційного закону, в ОДА пояснили, що відомостями про його членство у Вищій кваліфікаційній комісії вони не володіють.

"Записів у трудовій книжці про роботу Мікуліна В.П. у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України немає. За результатами перевірки, проведеної відповідно до закону України "Про очищення влади", стосовно Мікуліна В.П. негативних результатів не отримано", – так відповів "Схемам" листом директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської облдержадміністрації Ярослав Галас.

І додав, що за даними трудової книжки, у цей період Віктор Мікулін працював професором кафедри цивільного та кримінального права Інституту політології та права та завідувачем кафедри кримінального права та процесу Національного педагогічного університету. Згідно з законом "Про очищення влади", організація проведення люстраційної перевірки покладається "на керівника відповідного органу, до повноважень якого належить звільнення з посади особи, стосовно якої проводиться перевірка".

"Відповідно, встановивши цей факт, Закарпатська облдежадміністрація повинна була відмовити Мікуліну брати участь у конкурсному відборі на цю посаду. Проте ОДА проігнорувала вимоги Закону "Про очищення влади", натомість призначила його на посаду заступника голови", – зазначила у коментарі "Схемам" членкиня громадської організації "Громадський люстраційний комітет" Ганна Калинчук.

Загалом, у законі "Про очищення влади" йдеться, що заборона займати посади у владі застосовується до осіб, які за президентства Януковича обіймали сукупно не менше одного року певні категорії посад. Особи, які обіймали сукупно не менше як один рік вищі керівні посади з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року, і тих чиновників, які обіймали посаду у період з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року та не були звільнені у цей період за власним бажанням, відповідно до закону, не можуть працювати в органах державної влади впродовж найближчих 10 років.

Нині в люстраційному реєстрі, який веде Міністерство юстиції, перебувають понад 900 осіб. Їм заборонено обіймати державні посади. Однак, у цьому переліку відсутні дві категорії чиновників: які звільнилися до вступу закону у дію та яким вдалося уникнути люстрації. "Схемам" вдалося розшукати таких посадовців. Про них йдеться у матеріалі "Недолюстровані".

Командувач особистої охорони ватажка "ДНР" Захарченка серйозно травмувався, потрапивши п'яним у ДТП, - ІС

четвер, 26 квітень 2018, 17:46

До лікарні окупованого Донецька бойовик потрапив з численними переломами тазу. За оперативними даними групи "Інформаційний спротив", в середині квітня в урочистій обстановці "міністр оборони ДНР" Кононов вручив бойовий прапор полку спеціального признач...

Новий напрям: Ілон Маск створить кіборга-дракона

четвер, 26 квітень 2018, 15:22

Маск не розкрив подробиці, лише зауважив, що "ринок драконів незаслужено обділений увагою". Ілон Маск, який очолює такі компанії, як Tesla та SpeceX, почав роботу у ще одній незвичній сфері. Зараз він будує кіборга-дракона, заявивив бізнесмен у свлоєму...