Якщо змінити законодавство, за два роки можно збудувати завод, який виготовлятиме боєприпаси кращі за російські, - експерт

Після втрати на початку війни із Росією єдиного патронного заводу у Луганську перед Україною повстала нова проблема — відновити власне патронне виробництво.

Україні дуже потрібен новий патронний завод. Ілюстрація: Тиждень.

Державні структури вважають, що в Україні достатньо патронів, щоб без поспіху вирішити питання будівництва нового патронного заводу. Про це розповів військовий експерт, директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець в інтерв'ю журналу "Країна", передають Патріоти України.

Після втрати на початку війни із Росією єдиного патронного заводу у Луганську перед Україною повстала нова проблема — відновити власне патронне виробництво. "Є проблема зі створенням власних боєприпасів великого і середнього калібрів для артилерії. А також боєприпасів для стрілецької зброї. Все це мають виготовляти на різних заводах. Ухвалена державна програма створення боєприпасної галузі. За рішенням РНБО в цьому році на це виділили 1,4 мільярди гривень. Левову частину цих коштів використають для створення збирального виробництва боєприпасів великого і середнього калібру для артилерії", - говорить Сергій Згурець.

За словами експерта, ця сума не є достатньою для будівництва такого заводу. "Якщо ми переведемо 1,4 мільярди гривень у долари, вийде 50 з чимось мільйонів. А враховуючи потенційні потреби українського війська, треба 70 і більше. Проблеми з фінансуванням можна вирішити за рахунок зміни законодавчої бази щодо залучення інших компаній до роботи в Україні. Закордонні структури готові вкладати кошти і будувати завод в Україні, якщо їм дозволять експортувати ці боєприпаси. За таких умов за два роки можемо збудувати завод, який виготовлятиме кращі за російські боєприпаси. Але такої гарантії немає, і я думаю, це якраз суттєво гальмує інтерес закордонних партнерів", - розповів він.

Питання про стрілецькі боєприпаси досі залишається відкритим. "Є пропозиції від приватних компаній. Зокрема від "Стилетто Україна" і "Таско". Але державні структури вважають: поки що патронів достатньо, аби сформувати якесь завершене рішення щодо будівництва заводу.

Сьогодні головна проблема полягає в тому, щоб цей завод будувався за правильними технологіями і враховував вимоги поля бою. Тобто засоби індивідуального захисту противника. Є вимоги Центрального науково-дослідного інституту, які передбачають вимоги до стрілецьких запасів на перспективу. Цей завод має будуватися з урахуванням вимог військових. Поки що, мені видається, немає чіткого розуміння з боку державних і промислових структур, що в основі мають лежати підходи військового відомства", - підсумував Сергій Згурець.

Вбила рідкісна хвороба: Відомий український футболіст помер у 45 років (фото)

неділя, 28 травень 2023, 12:27

На 46-му році життя після тривалої боротьби з невиліковною хворобою помер колишній футболіст запорізького "Металурга", "Чорноморця" та "Оболоні" Дмитро Каряка, повідомили на його сторінці у Facebook ексодноклубники гравця, передають Патріоти України. Щ...

Укргідрометцентр уточнив прогноз погоди на неділю, 9 квітня

неділя, 9 квітень 2023, 5:55

У неділю, 9 квітня, погода буде хмарною з проясненнями. У переважній частині країни практично весь день дощитиме, подекуди з грозою. Температура в Україні коливатиметься від 7° морозу вночі до 15° тепла вдень. Про це повідомив Український гідрометеорол...