Якщо вам щовечора вдається швидко заснути – прийміть наші вітання. Ви відноситесь до тієї нечисленної категорії людей, які не знають, що таке безсоння. Переважна більшість довго лежить в ліжку, перевертаючись з боку на бік, не знаючи, як потрапити в царство Морфея, зазначають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Як же впоратися з безсонням? Фахівці радять запам’ятати метод, який називається «4-7-8».
Все що потрібно зробити:
1. Спокійно вдихати через ніс протягом 4 секунд.
2. Затримати дихання на 7 секунд.
3. Після цього не поспішаючи видихати через рот протягом 8 секунд.
Ось так все просто. Ця дихальна вправа уповільнює наш серцевий ритм і заспокоює. Причому відбувається це дуже швидко – всього за кілька повторів. Це працює. Хоча і виглядає як безумство.
Як це працює
Коли ви відчуваєте стрес або тривогу, кількість адреналіну у вашій крові збільшується, а дихання стає швидким і поверховим. Методика «4-7-8» діє як седативний препарат. Затримка дихання з повільним видихом неминуче уповільнює серцевий ритм. Це фізіологія.
Також ця практика заспокоює ваш розум. Просто тому, що вам потрібно постійно рахувати і зосереджуватися на своєму диханні. У цей момент ви цього не усвідомлюєте, але ваша центральна нервова система буде поступово заспокоюватися, а почуття тривоги відходити. Ефективність такої методики вам підтвердить будь-який невролог.
Як підсумок, все ваше тіло розслабляється. За швидкостю і силою ефекту це схоже на анестезію.
Вивченням цього методу зайнявся доктор медичних наук з Гарварду Ендрю Вейл. Він з’ясував, що практика «4-7-8» вже кілька століть відома індійським йогам. Вони використовували його під час своїх медитацій, щоб досягти повної релаксації. Тож можна вважати її абсолютно безпечною.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...