До недавна дослідники не знали про існування цієї викопної змії, відкриття якої дозволить вченим дізнатися більше про минуле, а також, ймовірно, заглянути в майбутнє, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Знахідка була зроблена при розкопках у вугільній шахті в місті Керрехон (Колумбія). Удав отримав назву Titanoboa cerrejonensis (Колосальний боа з Керрехона), та, на думку експертів, він є родичем анаконди й сучасного удава.
Змія не була отруйною - свою здобич вона вбивала за допомогою величезної стискаючої сили (понад 180 кілограмів на 6,4 кв. См). Відзначимо, що таке навантаження отримала би людина, якби потрапила під вагу в півтора Бруклінських моста. Вчені вважають, що після того, як вимерли всі динозаври на планеті, удав Тітанобоа був найбільшим хижаком на всій Землі протягом 10 мільйонів років.
Величезні розміри змії, на думку дослідників, можна пояснити тим, що на екваторі було набагато спекотніше, ніж зараз. Також вчені відзначають, що в період існування керрехонскіх тропічних лісів рівень вуглекислого газу в атмосфері Землі був вище нинішнього приблизно на 50 відсотків.
Для того щоб зрозуміти, як доісторичний удав співвідноситься з сучасним тваринним світом, а також вивчити раціон його харчування й отримати уявлення про його зовнішній вигляд, вчені вирішили вивчити останки цієї рептилії. Знайдені останки трьох черепів, які дозволили дослідникам повністю реконструювати будову голови цієї величезної рептилії.
У Смітсонівському музеї природної історії в США виставлено муляж в натуральну величину, а в наступному році він відправиться в турне по Америці. Очікується, що подальше вивчення дозволить вченим дізнатися як продавній тваринний світ, так й отримати нові дані про історію земного клімату.
Таким чином, скам'янілості можуть розповісти про наслідки нинішніх змін клімату. Також вчені не виключають, що якщо на Землі знову підвищиться температура, то гігантський удав цілком може повернутися на нашу планету, проте для цього потрібно близько мільйона років.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...