Снігова людина, йєті або бігфут - популярний персонаж сучасних легенд. Настільки популярний, що його "останкам" навіть знайшлося місце в приватних колекціях. Аналіз ДНК дев'яти таких зразків показав, що майже всі вони належать ведмедям, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Дев'ять зразків, зібрані в Тибеті і в Гімалаях, включали в себе волосся, шкіру, зуби, кістки і фекалії. Всі зразки, крім одного, виявилися від ведмедів - азіатських чорних ведмедів, гімалайських бурих або тибетських. Ще один зразок, з музею Месснер, виявився зубом собаки.
"Наші дані переконливо свідчать про те, що біологічні основи легенди про йеті можна знайти серед місцевих ведмедів, і наше дослідження показує, що генетика повинна бути в змозі розплутати і інші подібні таємниці", - говорить автор незвичайного дослідження, біолог Шарлотта Ліндквіст з університету в Баффало.
Ліндквіст робить висновок про те, що легенди про снігову людину мають під собою реальну основу. Але мова йде про зустрічі з ведмедями, а не про аномальних приматів.
"Очевидно, що більша частина легенд про йєті пов'язана з ведмедями", - додає Ліндквіст.
Але дослідження має й інший важливий додаток. Справа в тому, що порівняння отриманих результатів аналізу ДНК ведмедів може дати певне уявлення про еволюцію цих хижаків, багато з яких є уразливими або перебувають під загрозою зникнення.
Зокрема, вчені виявили, що тибетські бурі ведмеді тісно пов'язані з американськими ведмедями, а ось гімалайські ведмеді належать до іншої еволюційної лінії, яка стала самостійною близько 650 тисяч років тому, під час основного льодовикового періоду.
"Подальше генетичне дослідження цих рідкісних і невловимих тварин може допомогти висвітлити екологічну історію регіону, а також еволюційну історію по всьому світу. І "останки йєті" можуть внести свій вклад в цю важливу роботу", - підкреслила Ліндквіст.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...