Іловайської трагедії можна було уникнути, якби генерали правильно спланували операцію. Про це у розмові з кореспондентом Gazeta.ua сказав військовий експерт Юрій Касьянов, передають Патріоти України.
Чи можна було уникнути поразки під Іловайськом у серпні 2014 року?
Іловайську операцію можна було виграти, якщо грамотно спланувати її. Перша помилка – місто охопили широким кільцем. На рівнинній місцевості наші солдати стали легкою мішенню для російської артилерії. Вони довбали по нас, а відповідати було заборонено. Якби прижималися впритул до міста, то швидко викурили бойовиків із міста й зайняли вигідні позиції. Тоді росіяни наступали б уже зі степу. Основні сили не підкріпили резервом. Інформацію про російські тактичні групи, які брали військових у кільце, проігнорували.
Слідчі головної військової прокуратури впевнені, що в усьому винна агресія РФ.
Говорити про те, що винна в усьому Росія – це смішно. При грамотному командуванні під час Іловайської операції можна було уникнути стількох жертв. Усі подробиці провальних операцій стали забороненими. Про справжні втрати на війні українці навіть не здогадуються.
Можете назвати цифри?
Тільки під час виходу з Іловайська загинуло 600 бійців. 500 із них – в один день. А взагалі 200-х не менше, ніж 800. Добровольців узагалі ніхто не рахував. Записали як безвісти зниклих.
Що з ними могло трапитися?
У мене однокласник був командиром роти 9 батальйону. Розповідав, що про долю багатьох своїх товаришів дізнався лише півтора роки тому. Російські військові добивали поранених. Тих, хто потрапив у полон, страчували. Тіла знаходили четвертовані, з виколотими очима й зовсім відрізаними головами.
Парад 24 серпня міг вплинути на розвиток подій?
23 серпня ще можна було вийти з оточення по українській території. А генерали в той час готувалися до параду. Прокуратура зараз пише, що парад не вплинув. Це все дурниці, саме парад поставив вирішальну крапку. Рахунок ішов на кожен танк і кожен патрон.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...