Хіти тижня. Шматочок Москви в українських Карпатах: Секретної бази не було на жодних картах СРСР

Після ІІ світової війни біля Делятина, Івано-Франківська область, повстала військова база. По сьогоднішній день про неї немає достеменної інформації, але кляті американці запустили супутники і все побачили!!!

Про це у своєму блозі пише zommersteinhof, передають Патріоти України.

"Подивимось і ми. Отже, на місці села Луг над р. Перемийська (до речі, село з 1949 р. перестало існувати церква, хати, селяни) почалось будівництво чогось Пішла туди й залізнична колія.

На старій польській карті червоним кружечком я обвів місце, яке нас цікавить. Помаранчевим кольором обведено ґміну Делятин (чи не правда, територія ґміни нагадує якусь мавпочку?)

Ось так це виглядає на Google-Map

А тепер збільшимо район нижньої ноги нашої делятинської мавпочки

Слабувато? Збільшимо ще трохи!.. Напевно саме так робили американські військові

Ось воно!!!  Хто б міг подумати, що біля міста Делятин (яке сором називати містом) існує безіменне плоселення, яке безумовно виглядає на місто!

А тепер цікавинка! Це місто мало свою адресу: Івано-Франківськ-16, вул. Авіаційна. А тепер ще цікавіше! В місті була увага!!! московська середня школа №131 (звичайно, з російською мовою навчання). За іншими джерелами школа мала номер №826, але це несуттєво. головне, що випускники отримували диплом з мокрою печаткою міста Москва.

Тепер це Делятинська загальноосвітня школа №3, але ця зміна сталась тільки у 1993 році! Тобто в незалежній Україні два роки існувала незалежна від України московська школа!

Натомість, сьогоднішня історія обєкту зовсім нецікава

Івано-Франківськ-16 доживає віку, а що там ніколи не було цвинтаря, то з часом нічого не залишиться. Детальнішу інформацію можна знайти на різних сайтах. Коротко з них можна взяти таку суть:

На північній окраїні Делятина у повоєнні роки повстало місто з назвою Івано-Франківськ-16. Насправді це був суперсекретний обєкт із комфортабельним поселенням, де було все!

Для місцевих жителів (кілька тисяч чол.) були створені ідеальні умови, місцеві військторг були просто завалені делікатесами і найкращою побутовою технікою, дозвілля можна було згаяти в Будинку офіцерів, клубі, кінотеатрі, та й просто на лоні чарівної карпатської природи. Для дітей діяли дитсадок і ясла, піонертабір, а також загальноосвітня середня школа, що отримала офіційну назву Московська середня школа №131 (нині ДЕЛЯТИНСЬКА середня школа №3), ось такий своєрідний шматочок Москви в Українських Карпатах.

Делятинська загальноосвітня школа 1-3 ступенів №3 заснована 1-го вересня 1959 року на території колишнього села Луг. До 1993 року вона іменувалася як Московська середня школа №131 і навчання здійснювалося російською мовою.

Відповідно до рішення управління освіти Івано – Франківської області державної адміністрації від 25 серпня 1993року №131 школа має статус середньої загальноосвітньої школи 1-3 ступенів і навчання здійснюється українською мовою.

Початки будівництва сягають 1949 року, коли за наказом Лаврентія Берії біля Делятина вирішено було збудувати центр профілактики і дозаправки ядерних ракет стратегічного призначення, привезених сюди літерними залізничними потягами з усіх неозорих просторів СРСР. Село Луг над р. Перемийська перестало існувати. Мешканців виселили.

За тринадцять минулих років, відколи з цього обєкта в Росію вивезли останню ядерну стратегічну ракету і він перейшов у підпорядкування 38-го армійського корпусу Збройних сил України, рівень секретності, за підтвердженням нинішнього начальника гарнізону, командира дислокованої тут військової частини А 1807 полковника Юрія Грицика, знизився на кілька порядків. Проте суперзагадковість остаточно не розвіялася. Нинішня цивільна адреса для листів і бандеролей, які сюди надходять, теж покрита ореолом таємничості: Івано-Франківськ-16, вулиця Авіаційна, будинок і квартира — згідно з нумерацією. Проте офіційно в Івано-Франківську такої вулиці немає і не може бути, бо вона розташована майже за 70 кілометрів від обласного центру Прикарпаття. Все інше — реальне і зриме.

Полковник Юрій Грицик, котрий тут уже шостий рік — і командир частини, і начальник гарнізону, і мер, і батько рідний. Він був з нами відвертий настільки, наскільки дозволяв військовий статут.

— Більшість населення нашого містечка — понад 800 чоловік — військові пенсіонери або члени їхніх сімей, — пояснює командир. — Вони не мають іншого житла, тому тут збираються доживати віку. З точки зору комунальних зручностей, то нарікати, мабуть, немає на що: у всіх оселях — природний газ, цілодобова гаряча вода. У колишній московській СШ № 826 (тепер вона має статус делятинської загальноосвітньої школи №3) навчається 150 місцевих дітлахів.

От тільки цвинтаря немає."

Загострення військового протистояння буде не тільки на донецькому напрямку

вівторок, 20 серпень 2019, 19:27

Тільки-но Україна озвучила пропозиції щодо нормандського формату, на окупованих територіях Луганської області відразу розпочалися масштабні батальйонно-тактичні навчання на трьох полігонах. Мовиться про серйозне накопичення сил, водночас за легендою відпр

"Буквально за тиждень вартість будівництва підстанції "Кремінська" на Луганщині із 2 млрд грн зменшилася до 1,3 млрд грн", - Снєгирьов

субота, 17 серпень 2019, 20:18

13 серпня 2019 року на пресконференції в Києві операційний директор "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив про те, що НЕК "Укренерго" завершить будівництво підстанції (ПС) 500/220 кВ "Кремінська" (Кремінна, Луганської обл.) до кінця травня 2020 року. ...