Хіти тижня. Справа на $1 млн: Вчені запропонували всім розгадати задачу XIX століття

​Вчені з британського Сент-Ендрюського університету запропонували $1 млн за розв'язання старовинної шахової задачі під назвою "Завдання про вісім ферзів".

Про це повідомляється на сайті університету, передають Патріоти України. Задачу сформулювали в середині дев'ятнадцятого сторіччя.

Її суть у тому, що необхідно розставити вісім ферзів таким чином, щоб жоден з них не потрапляв під удар іншого. Складність полягає у тому, що ця фігура б'є всі клітини, розташовані по вертикалях, горизонталях і обох діагоналях. Наразі відомо 12 унікальних рішень.

Її вирішення на стандартній дошці в 64 клітини знайшли у 1850 році. Однак задача ускладняється із збільшенням розмірів поля і кількості фігур. При збільшенні розміру дошки до 1000 на 1000 клітин комп'ютерні програми, які намагаються вирішити завдання, припиняють працювати.

На думку професора Яна Гента, автор алгоритму швидкого рішення цієї задачі зможе адаптувати свою програму для інших задач, зокрема і для дешифрування кодів в інтернеті.

Напередодні міжнародної виставки КБ “ЛУЧ” нарешті показало, як виглядатиме сухопутна версія "Нептуна"

субота, 16 лютий 2019, 11:55

Прем'єру з нетерпінням чекають в Україні та Росії, з деаметрально різними почуттями, звісно. Адже це оптимальний і дуже грізний засіб зупинити російський напад з моря. Як і очікувалось пускова установка ракетного комплексу «Нептун» буде змонтована на ш...

У сил ООС втрати на Донбасі. Захисники України жорстко помстились за побратимів, у росіян купа 200-х та 300-х

субота, 16 лютий 2019, 8:58

Впродовж доби російські окупанти 9 разів порушили режим припинення вогню, у тому числі 6 разів з застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. 1 український військовий загинув, ще 2 - поранені. Про це йдеться у зведенні прес-центру Об'...