Про це повідомляється на сайті університету, передають Патріоти України. Задачу сформулювали в середині дев'ятнадцятого сторіччя.
Її суть у тому, що необхідно розставити вісім ферзів таким чином, щоб жоден з них не потрапляв під удар іншого. Складність полягає у тому, що ця фігура б'є всі клітини, розташовані по вертикалях, горизонталях і обох діагоналях. Наразі відомо 12 унікальних рішень.
Її вирішення на стандартній дошці в 64 клітини знайшли у 1850 році. Однак задача ускладняється із збільшенням розмірів поля і кількості фігур. При збільшенні розміру дошки до 1000 на 1000 клітин комп'ютерні програми, які намагаються вирішити завдання, припиняють працювати.
На думку професора Яна Гента, автор алгоритму швидкого рішення цієї задачі зможе адаптувати свою програму для інших задач, зокрема і для дешифрування кодів в інтернеті.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...