Така знахідка XII століття - одна на весь світ: тіла однієї жінки і тридцяти чоловіків та дітей добре збереглися у вічній мерзлоті - і хутро, в який були загорнуті поховані, і їх волосся, і навіть вії і шкіра, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Під снігом і промерзлій, дев'ять століть не танучим грунтом в Приуральському районі збереглися бронзові прикраси, що додали шкірі обличчя «полярної принцеси» зеленуватий відтінок - мідь муміфікувала тіло жінки.
Більше жіночих поховань на території пам'ятки немає - тільки чоловічі та дитячі (діти обох статей) загальним числом більше трьох десятків; археологи припускають, що це свідчить про високий соціальний статус жінки.
Померла вона у віці 35 років, доживши до цього значного за мірками XII століття віку, зберігши майже повний комплект зубів та густу гриву волосся. Поховали її з бронзовими прикрасами навколо голови та в шапочці з хутра, імовірно, оленячого, загорнувши тіло в бересту. Зросту в «принцесі» було 155 сантиметрів.
Плем'я, до якого належала жінка, займалося полюванням і риболовлею в північних річках. У XII столітті, як і зараз, цей район між сучасними Салехардом і Лабитнангами в басейні Обі не був приємним місцем для життя. Крім похоронного обряду, про плем'я мало що відомо. Зараз археологи розраховують на допомогу колег з Південної Кореї для аналізу ДНК, яку сподіваються виділити зі збережених в мерзлоті тканин - після аналізу про історію «полярної принцеси» можна буде сказати що-небудь певне.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...