Військовий експерт Олексій Арестович розповів, скільки комплексів Javelin могли б змінити ситуацію в зоні проведення АТО на Донбасі. Про це він повідомив в інтерв'ю Апострофу, інформують Патріоти України.
За його словами, кількість можна розрахувати, виходячи з радянської організаційно-штатної структури. Так, в механізованій дивізії на БМП по штату у взводі було три ПТУР - на кожній БМП стояв ПТУР. Якщо підрозділи на БТР, то в роті була окрема секція ПТРК - 4-6 комплексів. Отже, в кожному взводі по одному-два комплекси.
"Нам приблизно потрібен такий же порядок: два на бойовий взвод і третій - запасний. На лінії зіткнення взвод тримає приблизно 600 метрів оборони. Лінія фронту у нас 500 кілометрів - приблизно стоїть 500 взводів, хоча в дійсності менше: є лінії, де неможливий наступ танків - там річки, озера. Якщо виходити з кількості - три комплекси на взвод, то нам потрібно 1500 Javelin", - уточнив Арестович.
Він додав, що також потрібні навчальні комплекси для навчальних центрів і матеріально-технічна база - всього 2000-2500 комплексів.
Арестович вважає, що проблем з навчанням військовослужбовців ЗСУ для роботи з новими комплексами не було б. Набагато складніше буде перевчити ремонтників, які будуть обслуговувати ці комплекси.
"Передача Javelin Україні буде міжнародним прецедентом. Це означає підтримку - сигнал і нам, і Європі, і сигнал Росії, що ніхто цього так не залишить - американці перейшли червону лінію, яку не переходили чотири роки", - підсумував експерт.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...