Хіти тижня. Земля, яку забирає море: Українське місто стрімко йде під воду (відео)

В Чорноморську на Одещині комунальники терміново забивають палиці вздовж моря і зводять підпірну стіну, адже щодоби у воду сповзає по 9 сантиметрів ґрунту.

За останні кілька років у проваллі вже зникла одна вулиця з усіма елітними будовами. Нині розлом підібрався до звичайних хат, передають Патріоти України.

Понад тридцять гектарів землі — нестабільна територія міста Чорноморська. У порожнину сповзло півкілометра берегової лінії.

У Чорноморську терміново зводять підпірну стіну через постійний зсув ґрунту. Прірва поглинула цілу вулицю. Від 17 елітних будинків лишилося тільки каміння.

Таке враження ніби особняки розстрілювали з гармат. Про колишню розкіш нагадують лише залишки саду на поверхні. Компенсацію за втрачене житло ніхто не отримав, адже споруджували його незаконно.

Саме хаотична забудова і запустила зсувні процеси, запевняє міська влада. І констатує, самі з бідою не впораються. «Місто не в змозі сьогодні, у нас загальний бюджет 700 мільйонів, ми ж не можемо 155 мільйонів з них витратити на берегоукріплення, це неможливо», - каже заступник міського голови Чорноморська Юрій Крук.

Інженери пояснюють, що схил як стіна із блоків. Якщо один випадає, інші тягнуться за ним. Тож треба терміново укріплювати всю територію. А виділених містом 40 мільйонів гривень вистачає лише на частину підпірної стіни.

Люди непокояться, адже це вперше зсув стався восени. Раніше обвали фіксували лише навесні, після танення снігу. Тож люди непокояться, що цю зиму їхні будинки можуть і не пережити.

Фахівці підтверджують, якщо раніше прірва з’їдала метр землі за рік, тепер поглинає таку ж кількість за одинадцять днів.

Тож треба не лише будувати підпірну стінку, а й терміново осушувати підводну частину схилу. Інакше провалля добереться і до багатоповерхівок.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...