Створення на території Білорусі російської авіаційної бази та висунення туди підрозділів ударної авіації ВКС РФ потрібно також розглядати через призму реалізації сценарію гіпотетичної повномасштабної військової агресії Росії проти України. Про це йдеться в матеріалі міжнародного співтовариства InformNapalm, зазначають Патріоти України.
Експерти видання наводять хронологію даної проблематики для розуміння серйозності намірів Росії використовувати білоруський плацдарм для своїх військових цілей, відзначаючи, що з квітня 2013 року, коли Росія заявила про наміри розмістити в Білорусі винищувальний авіаполк, і до жовтня 2015 було перекинуто на різні бази та аеродроми в безпосередній близькості від кордонів з Україною десятки винищувачів, бомбардувальників і систем радіолокації.
"Таким чином, під час активної фази бойових дій 2014 збройних сил РФ проти України, російська авіагрупа в Білорусі налічувала близько п'яти військово-транспортних літаків, літак ДРЛО А-50, і майже цілу авіаційну ексадрилью винищувачів Су-27 різних модифікацій.
Варто також відзначити, що винищувачі, які дислокувалися на авіабазі «Бобруйськ» і несли цілодобове бойове чергування аж до укладення перших Мінських угод про припинення вогню, повернулися на авіабазу «Бесовец» через два дні після їх підписання - 7 вересня 2014", - наголошується в матеріалі.
Крім того, з вересня 2015 російська сторона починає форсування питання про створення авіабази вже в Бобруйську в 2016 році з базуванням винищувачів Су-27.
А вже 24 листопада 2015 начальник оперативного управління главкомата ВКС РФ генерал-майор Олександр Ляпкін безапеляційно заявляє про те, що склад російської авіабази і її організаційно-штатна структура вже затверджені, а всі необхідні документи узгоджені з білоруською стороною. З його слів, на авіабазі "Бобруйськ" планується утримувати одну авіаційну ескадрилью винищувачів (12 бойових літаків) і вертолітну ланку (4 транспортно-бойових вертольоти Мі-8).
"Рішення Росії розмістити авіабазу в Бобруйську, очевидно, продиктовано кількома причинами. По-перше, на відміну від авіабаз в Барановичах і Ліді вона знаходиться в недосяжності високоточних крилатих ракет AGM-158 JASSM, якими Польща оснащує свої ВПС.
По-друге, істотну роль має значна площа і оснащеність аеродрому, на якому базувалася дальня бомбардувальна авіація, і, по-третє, дуже важливе значення має стратегічне місцезнаходження авіабази для проведення можливих військових операцій проти України. При цьому Росія отримує значний військовий потенціал використання своїх авіабаз, які зі створенням авіабази в Бобруйську практично з усіх боків будуть оточувати Україну", - наголошується в розслідуванні.
Також прикривати авіабазу в Бобруйську планується зенітними ракетними комплексами великої дальності С-300В зі складу 147-ї зенітної ракетної бригади ВПС і військ ППО ЗС Білорусі. У разі реалізації конфронтаційного сценарію і можливого вторгнення в Україну російського сухопутного угруповання військ з території білоруського плацдарму, авіабаза в Бобруйську буде відігравати виняткову роль у забезпеченні її прикриття і просування. Одним з першорядних завдань авіагрупи «Бобруйськ» буде при цьому нейтралізація систем ППО України і завоювання повітряної переваги над українськими ВПС.
"Аргументом на користь цієї версії є тактико-технічні характеристики літаків Су-27СМ3, які цілком можливо планується використовувати на авіабазі. Ці ударні винищувачі оснащені новим бортовим комплексом управління зброєю, який дозволяє використовувати не тільки вільнопадаючі і керовані авіабомби, але також і багатоцільові ракети класу «повітря-поверхня» Х-59МЕ, Х-59М2Е, Х-59МК2 і протирадіолокацій ракети Х-58Е, Х -58УШЕ, Х-58УШКЕ, Х-31ПД, які призначені для знищення РЛС систем ППО і ПРО.
Також одним з основних завдань авіабази в разі гіпотетичної "великої війни" в регіоні може бути протидія ВПС Польщі, а також нейтралізація об'єктів ЄвроПРО, які розгортаються на території Польщі", - йдеться в розслідуванні.
Крім того, російська авіагрупа в Бобруйську, крім усього іншого, повинна буде забезпечити усунення значної перешкоди для російських стратегічних сил стримування.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...