Мельничук, згідно зі скандальною декларацією, має більше: У Нацбанку порахували, скільки готівки в країні

Щоб зменшити кількість готівки, НБУ на початку 2017 року знизив ліміт на розрахунки для фізичних осіб зі 150 до 50 тис. грн.

Яків Смолій. Фото: finclub.net.

304,2 млрд. грн готівкою знаходиться на руках у населення. Про це повідомили в Нацбанку, передають Патріоти України.

"Сьогодні готівка поза банками в Україні становить 304,2 мільярди гривень. А це майже 41% від усіх доходів держбюджету на 2017 рік. І ці кошти не працюють повноцінно на економіку України. Потрібно, щоб кількість безготівкових платежів населення стала більшою за розрахунки готівкою", – говорить в.о голови Нацбанку Яків Смолій.

В. о. голови Нацбанку назвав переваги ширшого використання безготівкових розрахунків: "Розбудова безготівкової економіки дозволить скоротити витрати на обслуговування грошового обігу та виготовлення грошей. У минулому році це коштувало країні понад 1,3 мільярди гривень. Обсяги тіньової економіки знизяться. Безготівкові кошти залишатимуться в економіці, а значить будуть працювати на її розвиток. Таке явище, як зарплати "у конвертах", залишаться в минулому".

Щоб зменшити кількість готівки, НБУ на початку 2017 року знизив ліміт на розрахунки для фізичних осіб зі 150 до 50 тис. грн. "Думаємо над впровадженням е-гривні – електронних грошей, які буде випускати Нацбанк. З міністерством економічного розвитку співпрацюємо стосовно введення м'якого регулювання, щоб можна було розрахуватися карткою у кожному закладі торгівлі. З міністерством охорони здоров'я обговорюємо можливість безготівкової оплати послуг у медичних закладах", - додав Яків Смолій. Нагадаємо, нардеп Мельничук вказав у своїй декларації трильйон гривень готівки, що викликало неабияке обурення суспільства та його власних колег.

Про "героїчний вояж на фронт" Шойгу, теракт у Лисичанську, зраду Нацполіції і стан справ на фронті

п’ятниця, 1 липень 2022, 22:25

У Харківській області створено поганий прецедент: зрадник отримав 2 роки умовно! Про "героїчний вояж на фронт" Шойгу, теракт у Лисичанську та зраду Нацполіції, про стан справ на фронті. 00:00 - щодо оточення Лисичанська, можливості його захоплення та ш...

Луганщина: Лисичанськ у напівкільці, але війська окупанта виснажені і втрачають боєздатність

п’ятниця, 1 липень 2022, 22:12

Інформація російських пропагандистів про те, що Лисичанськ нібито вже оточений і противник контролює значну частину міста, не відповідає дійсності. Російські загарбники продовжують вести наступ на Лисичанськ. За даними Генштабу ЗСУ, спершу вони хочуть ...