Високі ціни, відсутність платіжних систем, а також сервісу надали згубний вплив на туристичний сезон в Криму. Про це пише Сегодня, зазначають Патріоти України.
Як спрогнозували в російській Асоціації туроператорів, потік туристів скоротиться на 20-25%. За словами місцевих жителів, туристи є, однак компенсувати турпотік з материкової частини України, швидше за все, не вдасться.
Експерти бачать причину провалу сезону і в тому, що після незаконної анексії на півострів перестали заходити міжнародні лайнери, крім того, не працює залізничне сполучення. В результаті у Криму фізично немає можливості прийняти стільки ж туристів, як до анексії.
Після анексії всі зарплати в Криму перерахували за вигідним курсом: в бюджетному секторі з коефіцієнтом 3,8, а в комерційному - 3,0. Таке рішення - одна з причин різкої інфляції на півострові.
Крім того, зараз продукти на півострів доставляють через Керченську переправу і сухогрузами. Витрати на транспортування зросли, і їх довелося закладати в кінцеву вартість товарів. Перший час в Крим продовжили доставляти дешеві українські продукти, проте на даний момент на прилавках кримських магазинів залишився тільки російський товар.
"В цей же час одна з основних статей витрат окупаційного бюджету в Криму - це компенсації витрат на доставку палива. Відповідно зміна обсягів споживання цього палива відбулася і для постачальників товарів у зв'язку зі зміною логістики. Наприклад, фура приїжджає в Краснодарський край, потім вона повинна завантажитися на паром, потім паром повинен прийти - це за умови, коли немає шторму, вітру, рейс не відклали, а там ще і простої - особливо для товарів, які швидко псуються, виникає ризик втрати якості", - розповів кримський економіст Юрій Смілянський.
Високі ціни на продукти не тільки "б'ють" по гаманцях місцевих жителів, а й відлякують туристів.
"Ціни в Туреччині такі ж, як в Криму. А сервіс в сто разів вищий. Хоч і сам колишній житель Євпаторії, але те, що там зараз відбувається, словами описати важко", - поскаржився кримчанин.
"Крим потрібен Росії лише як військова база. І нічого більше там розвивати не буде. Військова база розвиватися буде", - упевнений Юрій Смілянський.
За даними Генерального штабу ЗСУ, кількість озброєнь на півострові за час після анексії виросла в п'ять разів. "Йде прискорена мілітаризація Криму. У порівнянні з періодом, який передував російської окупації, чисельність угруповання противника на півострові зросла майже вдвічі, а кількість озброєнь - майже в 5 разів", - сказав Муженко.
Через те, що стосовно Криму діють санкції ЄС, США, тут не працюють міжнародні платіжні системи, такі як Visa і MasterCard. За словами місцевих жителів, гроші можна зняти в касах, в той час як знайти працюючий банкомат складно. Термінали в магазинах, кафе і їдальнях теж відсутні.
До анексії Крим щорічно відвідували близько шести мільйонів чоловік. Одна з причин напливу туристів в минулому році - російські санкції проти Туреччини. Однак в цьому році санкції проти Туреччини скасували.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...