З кінця весни 2016 року українські військові почали змінювати тактику ведення бойових дій у зоні конфлікту на Донбасі, вдаючись до контрнаступів на окремих напрямках. Про це в інтерв’ю Громадському розповів екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко, передають Патріоти України.
Романенко зараз консультує діючих командувачів у питаннях стратегії і тактики ведення війни.
"З кінця весни минулого року у цій зоні (районі Авдіївської промзони – ред.), а також в районі Світлодарської дуги, на Маріупольському напрямку, в районі Широкиного і Сартани, почали відбуватись зміни в бойових діях наших підрозділів", – сказав він.
Так, за словами Романенка, у відповідь на обстріли, які порушували Мінські угоди, на окремі атаки тактичного рівня з боку бойовиків, українські військові вдавались не тільки до оборонних дій, а й почали проводити контратаки.
"Ми стали не тільки оборонятись, а й контратакувати і покращувати свої позиції. Саме таким чином була зайнята Авдіївська промзона. Іншим прикладом можна назвати Світлодарську дугу, коли наші військові у результаті контратаки зайняли і панівні висоти, і той лісок, з якого бойовики нас обстрілювали. Такі ж дії були і по кількох пунктах на Маріупольському напрямку", – розповів генерал.
При цьому він зауважив, що Збройні сили України діють, виходячи з міжнародних угод, зокрема, Мінських домовленостей від вересня 2014 року. Однак, на даний момент близько 1,5 тисячі кілометрів української території вздовж лінії розмежування, перебуває під контролем бойовиків.
"Але, в цілому, за ці три роки ми завжди залишаємо за собою право, і це стратегічного рівня завдання, звільнити не тільки ці території уздовж лінії розмежування, а принципово всю територію. Але є питання реалістичного підходу", – зауважив Романенко.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...