Митарства тих, хто не зрадив Батьківщину: Правозахисники в шоці, як українська влада знущається над переселенцями

Правозахисники стверджують, що зараз в Україні йде масове порушення прав людини.

Ілюстрація:uapress.infoТотальна атака, яку почали на біженців представники СБУ і Мінсоцполітики України під негласним гаслом "бий" липових переселенців "рятуй казну!" обернулася вже трагедіями. У пенсіонерів не витримує серце від знущань, яким їх піддає держава, позбавляючи не тільки засобів до існування, але і практично всіх конституційних прав. Про це пише видання Donbass.ua, інформують Патріоти України.

Правовий аналітик ВБФ "Право на захист" Олена Виноградова запевняє, що український уряд ігнорує ті зміни в Законі про права ВПО (внутрішньо переміщених осіб - ред.), які вступили в силу в січні цього року.

"Одним з нововведень закону було запровадження положень про безстроковість довідки ВПО. Але близько 60% опитаних співробітників органів місцевої влади сказали, що вони видають довідки терміном дії на 6 місяців, - повідомила Виноградова. - Вони вказували різні причини таких дій (то програма реєстрації переселенців нібито не дозволяє їм видавати безстрокові довідки, що технічно можна усунути за кілька хвилин; то відсутні якоїсь "інструкції зверху"). Які інструкції повинні надходити співробітникам органів місцевої влади, якщо є пряма вказівка на це в законі нам, правозахисникам, невідомо.

Крім цього, деякі внутрішньо переміщені особи скаржаться, що у них є проблеми з соціальними виплатами, які не пов'язані зі списками СБУ. Деякі переселенці не отримують адресну допомогу протягом трьох місяців.

Також переселенці зіткнулися з безліччю проблем, пов'язаних зі штампами Державної міграційної служби. Так, в законі вказується, що довідка є дійсною з моменту її видачі, і ніяких відміток інших органів державної влади на ній бути не повинно.

"Опитані співробітники управління праці та соціального захисту кажуть, що вони не призначають соціальних виплат ВПО, якщо у них на довідках немає цієї позначки, або якщо вони вичерпали термін своєї дії. У свою чергу співробітники міграційної служби вказують, що вони дотримуються вимог закону, і не проставляють переселенцям позначки в довідках. Таким чином, люди просто опинилися в пастці," - зазначає Виноградова.

За її словами, зараз в Україні йде масове порушення прав людини. Правозахисники використовують всі законні методи впливу для переконання органів влади, але ті не реагують.

"Верифікація як така ще не проводиться. Є списки СБУ. Кількість людей, які потрапляють в них, змушує підозрювати, що люди бралися навмання. У Луганській області, де зареєстровано більше 200 тисяч переселенців, одержувачами допомоги на оренду житла є всього 4 тисячі, а в списки СБУ потрапило 125 тисяч, приблизно половина. Така ж ситуація в Запорізькій області", - зазначає голова Всеукраїнської організації у справах вимушених переселенців Оксана Єрмішина.

"У Слов'янську, наприклад, 17 тисяч позбавили соцвиплат за те, що у них не було пропусків на непідконтрольну територію. СБУ припустила, що якщо пропусків немає, то ти проживаєш постійно на непідконтрольній. На кін ставляться життя. Ми вже знаємо про смертельні випадки. У Запорізькій області через ось цю вакханалію і призупинення пенсій було 4 випадки інсультів, один з них з летальним результатом".

Спеціаліст підкреслює, що люди, наприклад, не повинні отримувати соцвиплати на оренду житла, якщо не поїхали з окупованих територій. Але це ніяк не відноситься до пенсій.

"У нас за законодавством пенсія - ця виплата, яка не залежить від місця проживання. А виходить, що якщо людина вибрала триколор і переїхала до Росії, їй справно платять, а людина, яка не може з якихось обставин виїхати з окупованої території, ворог народу, її потрібно позбавити пенсії. Це страхова виплата, не соціальна", - підкреслює Єрмішина.

Хіти тижня. Попадання одне на мільйон: Захисники України точним ударом знищили групу "гібридів" Путіна, що втікали (відео 16+)

понеділок, 15 липень 2019, 21:30

Ворога схоже накрили зі штатного армійського міномету. Оскільки це не снайперська зброя, так влучити, навіть з коригуванням безпілотником по мішені, що рухається, справа дуже непроста. Українські військові точним ударом знищили групу російських найманц...

Відновлення Сєвєродонецького аеропорту, або "Старі" корупційні схеми нової команди Зеленського

понеділок, 15 липень 2019, 11:23

Виділення в умовах війни і економічної кризи мільярдів бюджетних коштів на роботи щодо відновлення аеропорту, який знаходиться поблизу від лінії зіткнення- це злочин. Глава Луганської військово-цивільної адміністрації Віталій Комарницький заявив, що пр...