В результаті затоплення шахти "Юнком", розташованій під окупованим Єнакієвим в селищі Бунге Донецької області, де проводився ядерний вибух, заражені води можуть через півроку опинитися в Сіверському Донці. Про це розповів глава незалежної профспілки гірників Михайло Волинець, передають Патріоти України з посиланням на DonPress.
Він заявив, що шахту закрили в 2002 році. Тоді ж побудували спеціальну насосну станцію, щоб викачувати воду на поверхню і відстежувати рівень радіоактивного забруднення. При цьому, якщо відкачування води припинити, то води з "Юнкома" можуть потрапити в виробки шахти "Олександр-Захід" в окупованій Горлівці.
Волинець додав: "Якщо відкачування води припинять, то виникне ще одна проблема, адже поруч розташована ще одна неробоча шахта "Олександр-Захід". На її території свого часу стався викид монохлорбензолу (сильна кров'яна отрута, що викликає перетворення гемоглобіну в метгемоглобін, а також паралізує центральну нервову систему. Проникає в організм через шкіру. Один міліграм мононітрохлорбензолу при попаданні в організм людини призводить до смерті, - ред.).
В результаті цього загинуло троє шахтарів і близько 200 шахтарів моментально отримали інвалідність. Шахтні води не просто отруйні, вони засолені. Не можна припиняти викачувати воду, тому що через півроку вона вийде на поверхню і потрапить в річку Сіверський Донець".
Крім того, про серйозну загрозу регіону заявив і еколог Олексій Василюк: "Захоплених шахт дуже багато. Всі вони пов'язані між собою дренажними конструкціями. Ніхто не може сказати наскільки і яка з шахт затоплена вже на сьогодні. Перебої з енергопостачанням, які там відбувалися в різний час, означають припинення відкачки води і як наслідок - підтоплення.
Кажуть, що затоплення шахт створює проблему для їх майбутньої експлуатації і досі рідко згадують про екологічні наслідки. Шахтні води з глибоких шарів земної поверхні піднімаються вище і можуть потрапити в ґрунтові води або в поверхневі. Затоплення однієї шахти призводить до затоплення інших шахт".
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...