Виявляється, до нас спускається "полярний вихор" просто із Арктики. Цей "полярний вихор" постійно крутиться над Північним полюсом. Але останні три десятиліття через глобальне потепління він почав міняти траєкторію своєї круговерті. Бо в Арктиці стало значно тепліше, від цього тане лід і випаровується в атмосферу. Тепліше, ніж зазвичай, повітря ослаблює повітряні маси вихору. І вони починають зсуватися нижче – на південь, до Америки та Європи. І несуть із собою арктичні холоди.
Синоптики з цього приводу сперечаються. Одні теорію підтверджують, інші критикують. Журналісти зібралb думки фахівців з різних куточків світу, щоби зрозуміти, то боятися українцям цих лютих холодів чи ні? Зазначимо, що нинішній сніговий циклон прилетів до України із Середземного моря. Саме тому першою його потужність відчула Західна Україна, але дія його буде недовгою.
"Після усіх цих екстремальних погодних умов усе це поліпшиться. Циклон, який усе це приніс, вийде за межі України і разом з ним відійде вся погана погода", – запевняє синоптик Олена Палагнюк. Чого чекати цієї зими Україні? Із цим запитанням ТСН пішла до провідних синоптиків світу. "Холодні язики, що насуваються на довколишні території, прийдуть за 30-40 днів. Україна в ситуації не першого холодного удару, але слід очікувати доволі низьких температур. Тут північна сторона відкрита, немає гірського хребта, що протистояв би цьому вихорові", – говорить синоптик з Італії Емілійо Ло Савіо.
"Ось прогноз Європейського центру. І згідно з ним, у Європі буде тепло. А ось Французький центр порахував, що на Сході Європи, тобто від Сходу Німеччини і аж до Чорного моря, буде дуже холодно. Тому ми бачимо, що різниця у визначенні тенденції дуже велика", – каже прес-секретар Німецької метеорологічної служби Андреас Фрідріх. Але за 14 років астрономи прогнозують малий льодовиковий період. Бо саме з 2030-го почнеться 26-й сонячний цикл. Два сонячні промені дзеркально відіб'ють один одного і це призведе до зниження сонячної активності. Температура повітря впаде на 60%. І світ протягом 10 років житиме в морозильнику. Готуватись треба вже тепер. Звичайно, з розумною часткою критики до прогнозів.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...