Насамперед потрібна політична воля: Екс-прокурор Перу, який засадив за ґрати президента, дав поради Україні у боротьбі з корупцією

Хосе Угас наголосив, що якщо в Україні два інститути, покликані боротися з корупцією, постійно конфліктують, до чиєї юрисдикції належить те чи інше провадження - це тупиковий шлях.

Хосе Угас. Фото:http://www.pravda.com.ua

Голова впливової Transparency Internationla Хосе Угас, який, будучи спецпрокурором Перу, посадив за ґрати президента Альберто Фухіморі, кількох суддів Конституційного суду і багатьох інших високопоставлених чиновників, дав сім рекомендацій для України. Про це він розповів в інтерв'ю Новому времени, передають Патріоти України.

Він зазначив, що готових рецептів немає, проте насамперед важлива політична воля, що йде від самого верху, від президента, генпрокурора або того, що уособлює верховенство влади у вертикалі.

"У Перу це був перехідний президент Валентин Паніагуа, у якого вистачило політичної волі, щоб дати поштовх гучним розслідуванням", - сказав Угас.

На його думку, Україні також потрібні професіонали у сфері боротьби з корупцією, саме тому настільки важливий антикорупційний суд.

Також необхідні прокурори - технічно підготовані, професійно незалежні, які здатні провести розслідування без політичного втручання. Крім того, додав він, потрібні певні ресурси, оскільки на боці прокуратури повинні працювати хороші економісти, юристи та інші фахівці, чия робота коштує дорого.

Також, вважає Угас, Україні потрібні люди зі знаннями у сфері IT, щоб допомагати із розслідуваннями в кіберпросторі.

Ще однією важливою складовою успіху в боротьбі з корупцією, він назвав наявність союзників всередині країни.

"Якщо у вас два інститути, покликані боротися з корупцією, постійно конфліктують, до чиєї юрисдикції належить те чи інше провадження - це тупиковий шлях", - сказав Угас.

Він також порекомендував слідчим і прокурорам співпрацювати з журналістами-розслідувачами, оскільки це "завжди дає чудовий результат".

Україна може реанімувати Мінський процес з допомогою гуманітарного напрямку

понеділок, 29 листопад 2021, 17:49

Росія категорично відмовляється від будь-яких, навіть косметичних змін Мінських угод. Президент Росії Володимир Путін пояснював, що зміна одного пункту може потягнути за собою зміну і інших. У зв'язку з цим він виключив можливість зміни Мінських угод.

Збиття українського "Боїнгу" над Тегераном: в Ірані почалися судові слухання

вівторок, 23 листопад 2021, 17:18

Президент України Володимир Зеленськийзаявив, що «всі винні в цій катастрофі обов’язково будуть притягнуті до відповідальності. У сучасному світі немає шансу, що такий злочин залишиться без належної реакції. Строку давності у таких злочинів теж немає.