Насамперед потрібна політична воля: Екс-прокурор Перу, який засадив за ґрати президента, дав поради Україні у боротьбі з корупцією

Хосе Угас наголосив, що якщо в Україні два інститути, покликані боротися з корупцією, постійно конфліктують, до чиєї юрисдикції належить те чи інше провадження - це тупиковий шлях.

Хосе Угас. Фото:http://www.pravda.com.ua

Голова впливової Transparency Internationla Хосе Угас, який, будучи спецпрокурором Перу, посадив за ґрати президента Альберто Фухіморі, кількох суддів Конституційного суду і багатьох інших високопоставлених чиновників, дав сім рекомендацій для України. Про це він розповів в інтерв'ю Новому времени, передають Патріоти України.

Він зазначив, що готових рецептів немає, проте насамперед важлива політична воля, що йде від самого верху, від президента, генпрокурора або того, що уособлює верховенство влади у вертикалі.

"У Перу це був перехідний президент Валентин Паніагуа, у якого вистачило політичної волі, щоб дати поштовх гучним розслідуванням", - сказав Угас.

На його думку, Україні також потрібні професіонали у сфері боротьби з корупцією, саме тому настільки важливий антикорупційний суд.

Також необхідні прокурори - технічно підготовані, професійно незалежні, які здатні провести розслідування без політичного втручання. Крім того, додав він, потрібні певні ресурси, оскільки на боці прокуратури повинні працювати хороші економісти, юристи та інші фахівці, чия робота коштує дорого.

Також, вважає Угас, Україні потрібні люди зі знаннями у сфері IT, щоб допомагати із розслідуваннями в кіберпросторі.

Ще однією важливою складовою успіху в боротьбі з корупцією, він назвав наявність союзників всередині країни.

"Якщо у вас два інститути, покликані боротися з корупцією, постійно конфліктують, до чиєї юрисдикції належить те чи інше провадження - це тупиковий шлях", - сказав Угас.

Він також порекомендував слідчим і прокурорам співпрацювати з журналістами-розслідувачами, оскільки це "завжди дає чудовий результат".

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...