Для поповнення запасів озброєння Україна змушена закуповувати їх в інших країнах. Про це пише «Радіо свобода», передають Патріоти України.
«Ми не припиняли переговори щодо закупівлі боєприпасів навіть тоді, коли у нас була (і є) достатня їх кількість. Певну категорію номенклатур боєприпасів ми закуповуємо і зараз - те, що нам необхідно і те, що для нас є дефіцитом», - заявив міністр оборони Степан Полторак.
В оборонному відомстві не розраховують, що ситуація з боєприпасами кардинально зміниться в поточному році: із запитуваних 108 млрд гривень з бюджету виділили трохи більше половини. При цьому в Україні більше не виробляють боєприпаси. Єдиний патронний завод знаходиться в Луганську, який зараз контролюють бойовики «ЛНР». Зазначається, що на сьогодні «Укроборонпром» не надає дати початку виробництва власних військових запасів.
Точні дані про кількість боєприпасів, які зараз є на озброєнні в українській армії, знаходяться під грифом «секретно». Брак боєприпасів позначається і на військовослужбовцях в зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі.
«В першу чергу не вистачає (осколкових боєприпасів - ред.) ВОГ-25 і ВОГ-17. Тому що зараз, згідно мінським угодам, «важкий» не працює. Тому, найбільш ефективними боєприпасами, які знищують противника, є ВОГ-25 і ВОГ-17. Тобто гранати. Ми ставили питання командуванню, там відповідають, що їх банально, немає на складах», - анонімно розповів один з військових в зоні АТО.
Інші бійці також поскаржилися на брак спеціальних снайперських патронів, через що їм доводиться відкривати вогонь у бік бойовиків з кулеметних, що впливає на точність пострілу. Крім того, відчутна нестача стрілецьких боєприпасів. Як прогнозують у інформаційно-консалтинговій компанії Defence Express, якщо бої на Донбасі тривали б з тією ж інтенсивністю, що і в «гарячій» фазі 2014 року, то Україна вичерпала б найпоширеніші калібри автомата Калашникова ще до кінця 2016 року. До дефіциту також призвели вибухи на військових складах в Балаклії Харківської області, де зберігалося близько 138 тонн боєприпасів, у тому числі цінні танкові і гаубичні снаряди.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...