Україна та інші країни Чорноморського басейну можуть виявитися на порозі масштабної екологічної катастрофи через припинення відкачування води з шахти "Юнком" поблизу Єнакієвого, де за часів СРСР проводилися ядерні випробування. Таку думку висловив заступник міністра з питань окупованих територій Юрій Гримчак в інтерв'ю Апострофу, зазначають Патріоти України.
Відзначається, що на початку 2000-х "Юнком" закрили як малоперспективну шахту. Однак українська влада продовжувала стежити за її станом, регулярно відкачуючи воду і відстежуючи радіаційний фон. В "ДНР" раніше заявили, що для водовідливу потрібно 11 млн рублів (близько 4,6 млн грн) на місяць.
"А росіяни відмовили в цих грошах", - розповів Гримчак. Тому 14 квітня бойовики вирішили перевести шахту в "мокру" консервацію. Чотири насоса вже було виведено з ладу, інші буде відключено до кінця місяця.
"На сьогодні в світі не було проведено жодного експерименту із затопленням шахт, де проводилися ядерні вибухи, тому сказати однозначно і конкретно, що це безпечно - неможливо. Я думаю, вони базувалися на тому, що з 1979 по 1985 рік були дослідження відносного того, який вплив вибух надав на води. На той момент рівень радіації у воді та навколишньому середовищі не збільшувався. Але ж шахта була працюючою, і води відкачувалися", - зауважив Гримчак.
Так, затоплення "Юнкома" загрожує потраплянням радіонуклідів у воду і грунт, а також затопленням цілих міст і селищ Донбасу.
"Повинна бути тільки суха консервація. Вода може піти в сторону "Артемсолі", і всі сусідні міста - Бахмут, Соледар - просто підуть, тому що вони стоять на соляних стовпах. І якщо туди піде вода, то все розмиється", - розповів голова незалежної профспілки гірників Микола Волинко.
Крім того, якщо ситуацію з "Юнкомом" не моніторити, постраждати можуть і території вільної України.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...