За останні 20 років російська мова відступила більше, ніж будь-яка інша мова в світі. Це пояснюється тим, що нові незалежні держави колишнього СРСР намагалися затвердити свій мовний суверенітет. Про це йдеться в дослідженні Financial Times, інформують Патріоти України.
"Занепадання російської мови на пострадянському просторі, не дивлячись на зусилля глави Кремля Володимира Путіна відновити позиції колишньої наддержави за допомогою вторгнень в Україну і Сирію, ще раз підкреслює, що вплив Москви згасає", - йдеться в матеріалі.
Наймасштабніше скорочення кількості російськомовних сталося в Казахстані, де в 2016 році тільки 20,7% жителів заявляють, що вони зазвичай говорять російською мовою вдома. У 1994 році таких було 33,7%, згідно з даними національних переписів і ООН.
Зокрема, на цьому тижні президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв оголосив перехід казахського алфавіту на латиницю, зазначивши, що перехід на кирилицю російської мови в 1940 році був викликаний "політичними причинами".
Відзначається, що в Естонії і Латвії з 1994 року частка вихідців з Росії, як і їх рідної мови, знизилася приблизно на 10%, а кількість російськомовних в Латвії впала з 40,5% до 29,8%, в Естонії - з 33, 3% до 23,4%.
Масштабний зсув спостерігався і в Україні: з 33,9% російськомовних в 1994 році - до 24,4% в 2016 році. Російськомовні меншини також скоротилися в Азербайджані, Литві, Туркменістані та Узбекистані.
У Грузії, яка воювала з Росією в 2008 році, російськомовне населення скоротилося з 6,4% до 1,1%.
Позитивна тенденція зросійщення населення серед пострадянських країн спостерігається тільки в Білорусі, відзначається в дослідженні видання.
Згідно з даними останнього опитування Центру Разумкова, близько 14% громадян України вважають рідною мовою російську, українську рідною вважають - понад 68%.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...