Супутники європейської навігаційної системи Galileo більше не будуть запускатися російськими ракетами "Союз-СТ-Б". Подальші старти заплановані виключно на носіях Ariane 5 і Ariane 6. Про це повідомляє Space News, передають Патріоти України.
Контракт між замовниками (ЄС і Європейське космічне агентство) і виконавцем (європейська компанія Arianespace) передбачає два запуски Ariane 6 в кінці 2020-го і середині 2021-го. Полегшена версія нового носія виведе по два супутники Galileo.
Arianespace розглядає «Союз-СТ-Б» як резервний засіб виведення, компанія послідовно реалізує стратегію відмови від російських ракет.
В даний час на орбіті знаходяться 18 супутників європейської глобальної навігаційної системи Galileo. З них перші 14 запущені на російських носіях, останні чотири - на європейській Ariane 5. Цей носій за один раз виводить чотири супутники Galileo, а не два, як «Союз-СТ-Б». Надалі для виведення супутників Galileo, включаючи 2017 і 2018 роки, планується використовувати виключно європейські носії.
Ракета Ariane 6 повинна прийти на зміну Ariane 5, перший старт нового носія заплановано на 2020 рік.
Носії «Союз-СТ-Б» є адаптованими для запусків з космодрому Куру у Французькій Гвіані версіями ракет «Союз-ФГ», призначених для пілотованих місій до МКС. З жовтня 2011-го по травень 2017 го з південноамериканського майданчика було запущено 17 російських носіїв.
Arianespace - найстаріша в світі компанія, що здійснює комерційні запуски штучних навколоземних супутників. Фірма створена за підтримки 21 акціонера і Європейського космічного агентства. У 2016 році Arianespace зайняла 60 відсотків світового ринку комерційних запусків апаратів на геостаціонарні орбіти, ставши лідером в даному сегменті.
У парку Arianespace є важкі ракети Ariane 5, середні «Союз-СТ-Б» і легкі Vega. Крім поступової відмови від російських «Союз-СТ-Б», компанія також планує позбутися українських комплектуючих у Vega.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...