О 03:42 за київським часом: У Південній Америці успішно запустили ракету-носій з українським двигуном (відео)

Mohammed VI-B важить 1110 кг. За його допомогою спостерігатимуть за змінами земної поверхні, виконуватимуть сільськогосподарський моніторинг, прогнозуватимуть надзвичайні ситуації.

На сонячно-синхронну орбіту успішно виведено космічний апарат Mohammed VI-B. Фото: скріншот з відео.

21 листопада на космодромі Куру в північно-східній частині Південної Америки у Французькій Гвіані запустили чотириступінчасту ракету Vega, двигун для якої виготовив український "Південмаш", повідомила прес-служба підприємства у Facebook. Відео опублікували на каналі Ouislane News у YouTube, передають Патріоти України.

"На сонячно-синхронну орбіту успішно виведено космічний апарат Mohammed VI-B, який збудовано на замовлення уряду Марокко компанією Airbus Defense and Space. Це другий супутник серії – перший Mohammed VI-А було успішно виведено в листопаді минулого року, і теж ракетою-носієм Vega", – ідеться в повідомленні "Південмашу".

Mohammed VI-B важить 1110 кг. За його допомогою спостерігатимуть за змінами земної поверхні, виконуватимуть сільськогосподарський моніторинг, прогнозуватимуть надзвичайні ситуації. "Ракета-носій легкого класу Vega розроблялася спільними зусиллями Європейського космічного агентства та Італійського космічного агентства. Блок маршового двигуна четвертого ступеня розроблено КБ "Південне" і виготовлено "Південмашем". Цікаво, що український двигун працює довше, ніж двигуни перших трьох ступенів разом узяті", – продовжили в "Південмаші". Уперше ракету-носій Vega запустили 13 лютого 2012 року. Загалом відбулося 13 стартів – усі успішні.

Евакуація цивільних: Наскільки ймовірний контрнаступ ЗСУ й деокупація територій

вівторок, 9 серпень 2022, 23:20

Щодо термінів повного звільнення окупованих територій, то тут вангувати важко. Насамперед усе залежить від темпів переозброєння ЗСУ.. 2 серпня стартувала обов’язкова евакуація цивільного населення з Донецької області. Кабмін створив координаційний штаб...

Чому Мінськ "образився" на Київ і чи є загроза вторгнення з півночі

вівторок, 9 серпень 2022, 23:11

Я неодноразово попереджав, що не варто створювати власними руками образ ворога в безпосередній близькості наших кордонів, штовхаючи РБ в так звані "братні обійми" Росії. Українсько-білоруські відносини загострились напередодні вторгнення рф: сьогодні М...