Останній бій ЗУНР: Як українці намагались відстояти незалежність Галичини від Польщі після 1920 року

Вже не стало УНР, а Варшава з Москвою поділила Україну. На Східних землях ще вели відчайдушну боротьбу загони гайдамаків Холодного Яру, а на Волині та Галичині намагались юридичною зброєю визнати незалежність від Польщі.

Євген Петрушевич. Архівне фото.

25 липня 1920 року Євген Петрушевич сформував закордонний уряд Західноукраїнської Народної Республіки у столиці колишньої Австро-Угорщини - Відні. До уряду увійшли досвідчені політики Кость Левицький, Осип Назарук, Йосиф Ганінчак. Останній згодом став генеральним прокурором Австрії, передають Патріоти України.

ЗУНР існувала від 13 листопада 1918 року, а Уряд в екзилі діяв до 15 березня 1923 року. Західноукраїнська Народна Республіка і її уряд "в екзилі" впродовж 1921-го надсилав українські місії на міжнародні переговори. Їздили посли у Ригу та Женеву. Євген Петрушевич багато уваги приділяв стосункам із США. У лютому 1921-го Ліга Націй визнала окремішність Галичини. У квітні-травні 1922 року питання про долю окупованих Польщею українських земель обговорювалось на Генуезькій конференції.

Незважаючи на всі ці успіхи, незалежності ЗУНР не вдалося домогтися. 14 березня 1923 року на засіданні Ради послів держав Антанти були визнані кордони Польщі на сході. Намагаючись змінити рішення Ради послів, з президентом Франції Раймоном Пуанкаре зустрічався митрополит Андрій Шептицький, але безуспішно. 15 березня 1923 р. екзильний уряд ЗУНР припинив існування. Ця дата вважається кінцевою в новітньому існуванню західноукраїнської державності.

Котел в Бахмуті неможливий: Чи покине РФ ЗАЕС добровільно?

середа, 30 листопад 2022, 7:05

Ми говоримо правду, а решту зроблять ЗСУ!

Ядерний шантаж РФ: Кремль може використати ЗАЕС як елемент "торгів" із Заходом

середа, 30 листопад 2022, 7:03

Тобто росія штучно нагнітає істерію з приводу можливого радіоактивного викиду, або пошкодження сховища відпрацьованого ядерного палива, яке розташоване на промисловому майданчику ЗАЕС. 27 листопада в ефірі телемарафону президент НАЕК "Енергоатому" Петр...