"Про "Новоросію" не може бути й мови": Археологи на Херсонщині виявили середньовічне місто (відео)

Знайдені артефакти вчені передадуть до обласного краєзнавчого музею.

Знайдені артефакти. Фото:скрін відеоБіля села Тягинка в Херсонській області археологи виявили сліди фортеці часів Кримського ханства і середньовічного городища. Вчені стверджують, що саме тут пролягали південні кордони Литовського князівства. Про це йдеться в сюжеті каналу 24, передають Патріоти України.

"Ми знайшли сліди того, що тут готували багато-багато їжі м'ясної, використовували дорогий посуд і смітили грошима", - зазначив учасник Південної середньовічної експедиції Кім Гуленко.

Тут знайшли татарські монети, а поруч - середньовічний посуд і навіть залишки керамічного водогону, яким вже тоді користувалися. Завдяки ковальським виробам дослідники визначили, що тут колись проходили кордони Великого князівства Литовського часів князя Вітовта.

Крім цього, знахідки часів Середньовіччя повністю заперечують існування "Новоросії" на українському Півдні.

"Про "Новоросію" не може йти ніякої мови взагалі. Якщо брати цей період, 14-15 століття, взагалі можна говорити тільки про залишки Київської Русі, яка тут була і яку ми прекрасно знаємо по нашій історії. Росія - це взагалі 18 століття", - сказала доктор історичних наук Світлана Бєляєва.

Археологи впевнені, що залишки міста-фортеці лежать під землею на площі 18 гектарів. Зараз експедиція завершується через відсутність охорони на цій території. Знайдені артефакти вчені передадуть до обласного краєзнавчого музею.

Загострення військового протистояння буде не тільки на донецькому напрямку

вівторок, 20 серпень 2019, 19:27

Тільки-но Україна озвучила пропозиції щодо нормандського формату, на окупованих територіях Луганської області відразу розпочалися масштабні батальйонно-тактичні навчання на трьох полігонах. Мовиться про серйозне накопичення сил, водночас за легендою відпр

"Буквально за тиждень вартість будівництва підстанції "Кремінська" на Луганщині із 2 млрд грн зменшилася до 1,3 млрд грн", - Снєгирьов

субота, 17 серпень 2019, 20:18

13 серпня 2019 року на пресконференції в Києві операційний директор "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив про те, що НЕК "Укренерго" завершить будівництво підстанції (ПС) 500/220 кВ "Кремінська" (Кремінна, Луганської обл.) до кінця травня 2020 року. ...