"Про "Новоросію" не може бути й мови": Археологи на Херсонщині виявили середньовічне місто (відео)

Знайдені артефакти вчені передадуть до обласного краєзнавчого музею.

Знайдені артефакти. Фото:скрін відеоБіля села Тягинка в Херсонській області археологи виявили сліди фортеці часів Кримського ханства і середньовічного городища. Вчені стверджують, що саме тут пролягали південні кордони Литовського князівства. Про це йдеться в сюжеті каналу 24, передають Патріоти України.

"Ми знайшли сліди того, що тут готували багато-багато їжі м'ясної, використовували дорогий посуд і смітили грошима", - зазначив учасник Південної середньовічної експедиції Кім Гуленко.

Тут знайшли татарські монети, а поруч - середньовічний посуд і навіть залишки керамічного водогону, яким вже тоді користувалися. Завдяки ковальським виробам дослідники визначили, що тут колись проходили кордони Великого князівства Литовського часів князя Вітовта.

Крім цього, знахідки часів Середньовіччя повністю заперечують існування "Новоросії" на українському Півдні.

"Про "Новоросію" не може йти ніякої мови взагалі. Якщо брати цей період, 14-15 століття, взагалі можна говорити тільки про залишки Київської Русі, яка тут була і яку ми прекрасно знаємо по нашій історії. Росія - це взагалі 18 століття", - сказала доктор історичних наук Світлана Бєляєва.

Археологи впевнені, що залишки міста-фортеці лежать під землею на площі 18 гектарів. Зараз експедиція завершується через відсутність охорони на цій території. Знайдені артефакти вчені передадуть до обласного краєзнавчого музею.

Бідолашні пухнастики: Як люди заражають котів стресом

неділя, 17 лютий 2019, 23:47

Коти переймають у своїх господарів їхні психологічні проблеми. Вчені з англійського Університету Ноттінгем Трент опитали понад 3000 власників кішок в Великобританії. В анкеті господарі вказували дані як про своє самопочуття, так і про здоров'я кота або...

У мережі показали рідкісне фото принцеси Діани з синами і безхатченками

неділя, 17 лютий 2019, 21:55

Фотографія спливла в мережі після того, як принц Вільям повернувся на кухню фонду The Passage, який вперше відвідав зі своєю матір'ю і братом 25 років тому. У Мережі оприлюднено рідкісний знімок принцеси Діани з синами Вільямом і Гаррі. Відповідне фото...