"Про "Новоросію" не може бути й мови": Археологи на Херсонщині виявили середньовічне місто (відео)

Знайдені артефакти вчені передадуть до обласного краєзнавчого музею.

Знайдені артефакти. Фото:скрін відеоБіля села Тягинка в Херсонській області археологи виявили сліди фортеці часів Кримського ханства і середньовічного городища. Вчені стверджують, що саме тут пролягали південні кордони Литовського князівства. Про це йдеться в сюжеті каналу 24, передають Патріоти України.

"Ми знайшли сліди того, що тут готували багато-багато їжі м'ясної, використовували дорогий посуд і смітили грошима", - зазначив учасник Південної середньовічної експедиції Кім Гуленко.

Тут знайшли татарські монети, а поруч - середньовічний посуд і навіть залишки керамічного водогону, яким вже тоді користувалися. Завдяки ковальським виробам дослідники визначили, що тут колись проходили кордони Великого князівства Литовського часів князя Вітовта.

Крім цього, знахідки часів Середньовіччя повністю заперечують існування "Новоросії" на українському Півдні.

"Про "Новоросію" не може йти ніякої мови взагалі. Якщо брати цей період, 14-15 століття, взагалі можна говорити тільки про залишки Київської Русі, яка тут була і яку ми прекрасно знаємо по нашій історії. Росія - це взагалі 18 століття", - сказала доктор історичних наук Світлана Бєляєва.

Археологи впевнені, що залишки міста-фортеці лежать під землею на площі 18 гектарів. Зараз експедиція завершується через відсутність охорони на цій території. Знайдені артефакти вчені передадуть до обласного краєзнавчого музею.

Нова Оленівка: Росіяни планують підірвати будівлю в Маріуполі, де судитимуть полонених азовців

четвер, 18 серпень 2022, 22:34

До Дня Незалежності України 24 серпня, за оперативною інформацією аналітичного відділу ГІ "Права Справа", російські спецслужби готують чергову провокацію з численними жертвами. На цей день у тимчасово окупованому Маріуполі заплановане проведення так зв...

В обхід санкцій: Росія планує організувати виробництво комплектуючих для "Орланів" у країнах ОКДБ.

четвер, 18 серпень 2022, 22:24

Попри введені західні санкції, росії до недавнього часу вдавалося залучати західні комплектуючі для виробництва крилатих ракет, безпілотного комплексу “Орлан-10” та інших видів зброї. За різними оцінками, з 2014 року російський ВПК зміг залучити західн...