"Про "Новоросію" не може бути й мови": Археологи на Херсонщині виявили середньовічне місто (відео)

Знайдені артефакти вчені передадуть до обласного краєзнавчого музею.

Знайдені артефакти. Фото:скрін відеоБіля села Тягинка в Херсонській області археологи виявили сліди фортеці часів Кримського ханства і середньовічного городища. Вчені стверджують, що саме тут пролягали південні кордони Литовського князівства. Про це йдеться в сюжеті каналу 24, передають Патріоти України.

"Ми знайшли сліди того, що тут готували багато-багато їжі м'ясної, використовували дорогий посуд і смітили грошима", - зазначив учасник Південної середньовічної експедиції Кім Гуленко.

Тут знайшли татарські монети, а поруч - середньовічний посуд і навіть залишки керамічного водогону, яким вже тоді користувалися. Завдяки ковальським виробам дослідники визначили, що тут колись проходили кордони Великого князівства Литовського часів князя Вітовта.

Крім цього, знахідки часів Середньовіччя повністю заперечують існування "Новоросії" на українському Півдні.

"Про "Новоросію" не може йти ніякої мови взагалі. Якщо брати цей період, 14-15 століття, взагалі можна говорити тільки про залишки Київської Русі, яка тут була і яку ми прекрасно знаємо по нашій історії. Росія - це взагалі 18 століття", - сказала доктор історичних наук Світлана Бєляєва.

Археологи впевнені, що залишки міста-фортеці лежать під землею на площі 18 гектарів. Зараз експедиція завершується через відсутність охорони на цій території. Знайдені артефакти вчені передадуть до обласного краєзнавчого музею.

Хіти тижня. "Очень сильные! Житья от них нет, почти каждый день хороним", - терористи "ДНР" в істериці через снайперів ЗСУ (відео)

неділя, 21 квітень 2019, 23:05

Терористи "ДНР" зазнають величезних втрат від снайперів ЗСУ на лінії фронту. Майстерність стрільців ООС лякає окупантів. Що примітно, з його слів, працював стрілок ООС з пристойної відстані - бойовик перебував далеко від лінії фронту і йшов, не криючис...

З архіву ПУ. Славно погуляв, батьку отамане: До річниці лютої страти у Варшаві першого козацького гетьмана, що підняв булаву за права українців

неділя, 21 квітень 2019, 22:55

Як це буде ще не раз в українській історії, очільника національного руху зрадили свої, за обіцянку амністії перед польською короною. Шляхетне панство повелось у притаманній манері окупантів, зрадило своєму слову і знищила більшу частину повстанців. 21 ...