Родина шведського дипломата Валленберга подала позов на ФСБ РФ, вимагаючи документи про його долю

Племінниця дипломата звернулася до Російської юридичної асоціації з проханням подати позов, тому що російська влада протягом довгих років ігнорувала численні звернення приватних та офіційних осіб, істориків.

Рауль Валленберг. Фото:njjewishnews.comРодичі шведського дипломата Рауля Валленберга, який під час Другої світової війни врятував від Голокосту приблизно 20 тис. євреїв, подали позов на Федеральну службу безпеки РФ із вимогою надати повну й нецензуровану інформацію у справі дипломата. Про це повідомляє Associated Press, передають Патріоти України.

Вважають, що Валленберг помер у радянському полоні, але коли і як – залишається невідомим.

Племінниця дипломата Марі Дюпюї звернулася до Російської юридичної асоціації з проханням подати позов, тому що російська влада протягом довгих років ігнорувала численні звернення приватних та офіційних осіб, істориків.

Шведський дипломат Валленберг із 1944 року був секретарем дипломатичного представництва Швеції в Будапешті. Він видавав місцевим євреям шведські паспорти, перешкоджаючи їх депортації до Німеччини.

Валленберг також орендував будівлі в Будапешті й оголосив їх власністю Швеції, на яку поширювався дипломатичний імунітет. У них він тимчасово розселяв євреїв.

Його діяльність торкнулася, за офіційними даними, як мінімум 20 тисяч осіб.

У жовтні 1944 року радянські війська почали операцію зі звільнення Будапешта. У січні 1945 року Валленберга викликали в штаб маршала Родіона Малиновського через підозри в шпигунстві, після чого він зник.

Спочатку в СРСР заперечували, що він перебував у полоні, але пізніше визнали, що він помер у в'язниці в 1947 році.

Повернення до СЦКК російських офіцерів загрожує легалізацією "ЛДНР" у рамках Мінського процесу

неділя, 2 серпень 2020, 13:54

З огляду на ситуацію, що складається, переконаний, що українська сторона має наполягати не на поверненні росіян до роботи СЦКК, а на розширенні повноважень СММ ОБСЄ, як міжнародної інституції. Таким чином, на мою думку, західні партнери України будуть при

Спалах короновірусу в ОРДЛО: Україна скасувала обов’язкову самоізоляцію для осіб з окупованих територій

п’ятниця, 31 липень 2020, 18:16

З 1 серпня скасовується обов’язкова самоізоляція для осіб, які прямують в Україну з окупованих територій Донбасу та анексованого Криму. Самоізоляцію для тих, хто в'їжджає з окупованих територій скасовано через зміни, прийняті Кабміном щодо постанови н...