Родина шведського дипломата Валленберга подала позов на ФСБ РФ, вимагаючи документи про його долю

Племінниця дипломата звернулася до Російської юридичної асоціації з проханням подати позов, тому що російська влада протягом довгих років ігнорувала численні звернення приватних та офіційних осіб, істориків.

Рауль Валленберг. Фото:njjewishnews.comРодичі шведського дипломата Рауля Валленберга, який під час Другої світової війни врятував від Голокосту приблизно 20 тис. євреїв, подали позов на Федеральну службу безпеки РФ із вимогою надати повну й нецензуровану інформацію у справі дипломата. Про це повідомляє Associated Press, передають Патріоти України.

Вважають, що Валленберг помер у радянському полоні, але коли і як – залишається невідомим.

Племінниця дипломата Марі Дюпюї звернулася до Російської юридичної асоціації з проханням подати позов, тому що російська влада протягом довгих років ігнорувала численні звернення приватних та офіційних осіб, істориків.

Шведський дипломат Валленберг із 1944 року був секретарем дипломатичного представництва Швеції в Будапешті. Він видавав місцевим євреям шведські паспорти, перешкоджаючи їх депортації до Німеччини.

Валленберг також орендував будівлі в Будапешті й оголосив їх власністю Швеції, на яку поширювався дипломатичний імунітет. У них він тимчасово розселяв євреїв.

Його діяльність торкнулася, за офіційними даними, як мінімум 20 тисяч осіб.

У жовтні 1944 року радянські війська почали операцію зі звільнення Будапешта. У січні 1945 року Валленберга викликали в штаб маршала Родіона Малиновського через підозри в шпигунстві, після чого він зник.

Спочатку в СРСР заперечували, що він перебував у полоні, але пізніше визнали, що він помер у в'язниці в 1947 році.

Хіти тижня. Під час бою на Донбасі бійці ООС захопили російські трофеї (відео)

вівторок, 23 липень 2019, 13:00

Бій тривав близько 40 хвилин. "Було бойове зіткнення, вже на дуже близькій дистанції. Бій тривав до 40 хвилин. Далі спостерігали", – розповідає морський піхотинець з позивним "Сварог". Спостерігали на всіх без винятку позиціях навколо Водяного втричі у...

Вже зовсім скоро і триватиме 27 років: Розшифровано пророцтво Нострадамуса про Третю світову

субота, 20 липень 2019, 23:51

Згідно з його передбаченням, військові дії розгоряться на Близькому Сході. Відомий французький астролог і віщун Нострадамус передбачив Третю світову війну, яка може початися в 2019 році. Такий висновок зробили фахівці, які працювали над розгадкою катре...