Родина шведського дипломата Валленберга подала позов на ФСБ РФ, вимагаючи документи про його долю

Племінниця дипломата звернулася до Російської юридичної асоціації з проханням подати позов, тому що російська влада протягом довгих років ігнорувала численні звернення приватних та офіційних осіб, істориків.

Рауль Валленберг. Фото:njjewishnews.comРодичі шведського дипломата Рауля Валленберга, який під час Другої світової війни врятував від Голокосту приблизно 20 тис. євреїв, подали позов на Федеральну службу безпеки РФ із вимогою надати повну й нецензуровану інформацію у справі дипломата. Про це повідомляє Associated Press, передають Патріоти України.

Вважають, що Валленберг помер у радянському полоні, але коли і як – залишається невідомим.

Племінниця дипломата Марі Дюпюї звернулася до Російської юридичної асоціації з проханням подати позов, тому що російська влада протягом довгих років ігнорувала численні звернення приватних та офіційних осіб, істориків.

Шведський дипломат Валленберг із 1944 року був секретарем дипломатичного представництва Швеції в Будапешті. Він видавав місцевим євреям шведські паспорти, перешкоджаючи їх депортації до Німеччини.

Валленберг також орендував будівлі в Будапешті й оголосив їх власністю Швеції, на яку поширювався дипломатичний імунітет. У них він тимчасово розселяв євреїв.

Його діяльність торкнулася, за офіційними даними, як мінімум 20 тисяч осіб.

У жовтні 1944 року радянські війська почали операцію зі звільнення Будапешта. У січні 1945 року Валленберга викликали в штаб маршала Родіона Малиновського через підозри в шпигунстві, після чого він зник.

Спочатку в СРСР заперечували, що він перебував у полоні, але пізніше визнали, що він помер у в'язниці в 1947 році.

Удар по Криму? ДАЛІ БУДЕ! Від ДЖАНКОЯ ДО КЕРЧІ треба евакуюватися.

п’ятниця, 12 серпень 2022, 2:37

Про оперативну обстановку на фронті станом на вечір 11 серпня 2022 року. Про звільнення Криму на Херсонщини, та про оперативну обстановку на фронті станом на вечір 11 серпня 2022 року. 00:00 - що сталося на аеродромі Саки біля селища Новофедорівка 9 се...

Зрив обміну військовополонених і російські ІПСО: Нові подробиці звільнення омбудсменки Денісової

п’ятниця, 12 серпень 2022, 2:12

Розхитування теми бранців - елемент інформаційно-психологічної спецоперації Кремля. Обстріл росіянами колонії в Оленівці, де утримували полонених "азовців", – невипадковість. Так само, як і "злив" у мережу відео з кастрацією та вбивством українського в...