Розслідування поновлено: Польща знайшла сенсаційні дані у справі про катастрофу під Смоленськом

Не була досліджена одна з головних систем літака, яка мала фабричний брак, що вже є достатньою причиною для відновлення слідства.

На місці катастрофи під Смоленськом. Фото: 24smi.org.

Варшава відновила розслідування у справі авіакатастрофи під Смоленськом у зв'язку з появою "прихованої і невідомої раніше інформації" про причини катастрофи, яка має важливе значення. Про це 30 березня заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

"Причиною створення цієї комісії, відповідно до розпорядження міністра національної оборони, було оприлюднення прихованої або невідомої раніше інформації, яка має велике значення для слідства, що раніше не вивчалася з різних причин - небажання, нерозуміння, незнання, помилки", - заявив Мацеревич у час засідання комісії Сейму з питань оборони.

Він зазначив, що не була досліджена одна з головних систем літака, яка мала фабричний брак, що вже є достатньою причиною для відновлення слідства. Крім того, приводом для відновлення слідства є неправильна ідентифікація тіл жертв катастрофи.

На його переконання, звіт попередньої польської урядової комісії, яка протягом 2010-2011 рр. досліджувала причини Смоленської катастрофи, - "фальшивий і неправдивий". Мацеревич також сказав, що він не проти приєднання до підкомісії з розслідування катастрофи нових експертів.

Опозиційні політики під час засідання комісії зазначили, що Мацеревич не переконав їх у необхідності відновлення слідства. Екс-глава МНО Польщі Томаш Семоняк наголосив, що справжнім наміром відновлення слідства є спроба звинуватити в катастрофі екс-прем'єра Польщі Дональда Туска.

Російські окупанти просунулися біля Часового Яру

четвер, 23 травень 2024, 7:15

Аналітики DeepState повідомляють про просування росіян біля Часового Яру, у Кліщіївці та Красногорівці Донецької області. "Ворог просунувся біля Часового Яру, в Кліщіївці та Красногорівці", - йдеться в повідомленні. . Нагадаємо, на думку аналітиків Ін...

Вбила рідкісна хвороба: Відомий український футболіст помер у 45 років (фото)

неділя, 28 травень 2023, 12:27

На 46-му році життя після тривалої боротьби з невиліковною хворобою помер колишній футболіст запорізького "Металурга", "Чорноморця" та "Оболоні" Дмитро Каряка, повідомили на його сторінці у Facebook ексодноклубники гравця, передають Патріоти України. Щ...